meme büyütme
0

Göğüs büyütme yöntemleri, göğüs büyütme uygulaması ve daha fazlası hakkında aşağıdaki cevaplardan aklınıza takılan konulara çözüm bulabilirsiniz.

Göğüsler Estetik Açıdan Neden Önemlidir?

Göğüsler kadın vücudunda estetik görünümün en iyi şekilde tamamlanmasını sağlar. Göğüsler en az omuz genişliği, bel ve kalça çevresi kadar büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle dolgun göğüs yapısı kadınların estetik bir görünüm kazanması açısından oldukça önemlidir. Bu aşamada göğüs estetiği kadınların hayalini kurduğu görüntüyü vermesi bakımından sıklıkla tercih edilir.

Küçük Göğüsler Neden Şikayet Konusudur?

Göğüslerde çeşitli şekil bozuklukları görülebilir. Bir göğüs diğerine göre daha küçük veya asimetrik durumda olabilir. Ya da bir göğüs doğuştan hiç olmayabilir. Bu tarz problemlerde iki memeyi eşit hale getirerek estetik bütünlük sağlanabilir. Göğüslerin görüntüleri aynıysa ancak kişi tarafından küçük bulunuyorsa göğüs estetiği yöntemi sayesinde hacimlerini arttırmak mümkündür.

Sporla Göğüsler Büyür mü?

Sadece spor yaparak meme yapısının ve dokusunun büyümesi olası değildir. Düzenli spor yapmak yalnızca göğüs kaslarının büyümesini sağlar. Ancak bu durum kadınlar tarafından arzulanan bir durum değildir. Kasların büyümesi daha çok maskülen bir sonuç yaratacağından bu durum kadınların istediği feminen görünümden çok uzaktır.

Cerrahi Göğüs Büyütme Yöntemleri

Günümüz şartlarında göğüs büyütme uygulaması çok rahat ve güvenilir bir şekilde yapılabilir. Yapay dolgu malzemeleriyle meme büyüme, yağ dolgusuyla meme büyütme, göğüs implantı gibi yöntemler bu alanda tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme

Ayrıca ameliyatsız göğüs büyütme yöntemleri de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında bulunmaktadır. Yapay dolgu malzemeleriyle ameliyata gerek duyulmadan göğüslerde istenen hacim rahatlıkla elde edilebilir. Yapay dolgu malzemeleriyle göğüs büyütme işlemi ise kısa süre içinde göğüslerin daha doğal gözükmesine olanak sağlamaktadır. Lokal anestezi eşliğinde yapılan bu uygulama en fazla bir saat kadar sürer.

Emzirme İçin Sorun Oluşturur mu?

Enjekte edilen dolgu maddesi emzirme açısından herhangi bir sorun ortaya çıkarmaz. Süt üretimi veya sütün dışarı çıkmasını engellemeyecek bir yöntem olduğundan bu uygulama rahatlıkla emziren kadınlar tarafından da tercih edilebilir.

Yağ Enjeksiyonuyla Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonuyla meme büyütme genel anestezi altında yapılır. Kısa süreli bir uygulama olan bu yöntemde hasta aynı gün hastaneden taburcu edilebilmektedir. İşlemin hemen sonrasında uygulama bölgesinde şişlik ve hafif ağrılar görülebilir. Bu şikayetlerin tümü on beş gün içinde tamamen sona ermiş olacaktır.

Yağ enjeksiyonuyla meme büyütmede kalıcılık oranı yüzde kırk ile elli arasındadır. Bu yöntem sayesinde göğüsler bir beden daha büyürken, eğer istenirse altı aydan sonra yeniden tekrarlanabilir.

meme büyütme

Yağ Enjeksiyonuyla Meme Büyütme Niye Tercih Edilir?

Son yıllarda yapılan araştırmalara bağlı olarak vücudun kendi yağ dokusunun en önemli erişkin kök hücre deposu olduğu kanıtlanmıştır. Yağ enjeksiyonuyla meme büyütme yöntemi hastaların hem daha hacimli hem de daha dolgun göğüslere sahip olmasına imkan sağlar. Uygulama son derece kolay ve güvenilir olduğundan ayrıca başarı oranı oldukça yüksek olduğundan tercih edilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Yaptırmanın Avantajları

Yağ dokusuyla göğüs büyütme yöntemi temel olarak oldukça avantajlı ve akıllıcadır. Bu uygulamayla birlikte liposuctionda yapılacağından dolayı vücutta istenen hacimli görüntü rahatlıkla elde edilebilir. Vücudun inceltilmek istenen bölgesi üzerinden alınan yağ, göğüs bölgesine yerleştirilerek göğüslerin daha dolgun olması sağlanır. Böylelikle uygulama her açıdan çok yönlü bir fayda sağlamış olacaktır. Bu sayede hem dolgun göğüslere sahip olmak kolay hale gelirken, hem de planlanan bölgenin inceltilmesi sağlanabilir.

Instagram

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.