Popo - Kalça Estetiği, Popo - Kalça Kaldırma Ameliyatı - Doç. Dr. Burhan Özalp - İstanbul ve Diyarbakır Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0

Geleneksel olarak kadın vücudunda feminenliğin (kadınsılığın) en bariz belirleyicileri göğüs ve kalçalardır. Eski çağlardan günümüze kadar bazı toplumlarda,erkeklerin bilinçaltında dolgun kalçalar kadında doğurganlığı gösterdiğinden eş bulmada önemli bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır.  Bazı kişilerin kalça bölgesi zayıf olabilmekte ve kilo alınmasına rağmen geniş ve dolgun bir popo görünümü elde edilememektedir. Popo – kalça estetiği ile popo – kalça kaldırma / popo – kalça büyütme / popo – kalça dikleştirme cerrahi olarak yapılabildiği gibi meme büyütmede kullanılan protezlere benzer silikon protezlerin yerleştirilmesi ile de yapılabilmektedir.

Popo – kalça estetiği yönteminin en yaygın kullanıldığı yer Latin Amerika ülkeleridir. Çoğu Brezilya ve diğer Latin Amerika ülke ünlülerinin bu yönteme başvurduğu bilinen bir gerçektir. Yine kalça dolgunlaştırmasında otolog  yağ transplantasyonu (kişinin başka bölgelerinden alınan kendi yağ dokusunun injeksiyonu kullanılan diğer bir yöntemdir.

Popo – kalça bölgesinin şekillenmesinde en önemli kas gluteus maksimus kasıdır. Aslında 3 tane gluteal (popo bölgesi anlamına gelir) kas bulunur; gluteus minimus, medius ve maksimus. Bunların büyüğü gluteus maksimus olup hacmin büyük kısmını oluşturur. Bu kasın sıkılaştırılmasına yönelik egzersizlerle popo bölgesi toparlanarak daha estetik bir görünüm elde edilir.

Popo – Kalça Estetiği Ameliyatı

Bu ameliyatta, kuyruk sokumu bölgesinden yapılan kesi ile aşağı-dış yana doğru ilerlenerek kasların içinde, yerleştirilmesi planlanan protezin boyutuna uygun bir yuva oluşturulur. Simetrik şekilde bu işlem her iki tarafa uygulanarak protezlerin yerleştirilmesi sonucunda estetik olarak mükemmele yakın bir görünüm elde edilebilir.

Popo – Kalça Estetiği Ameliyatının Riskleri

Sinir yaralanması, protezin yer değiştirmesi, protez enfeksiyonu en korkulan durumlar olup dikkatli bir cerrahi ile risk minimuma indirilir.

Kanama ve yara yeri gibi problemler her ameliyatın riskleri olup ihmal edilebilir düzeydedir.

 

 

[contact-form-7 id=”2373″ title=”anasayfa”]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir