Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir
1

Meme büyütme ameliyatı kaç günde iyileşir? Konusunu bu tür bir ameliyata gereksinim duyanlar tarafından araştırılmaktadır.

Meme büyütme ameliyatı kaç günde iyileşir? Konusunu merak edenler için yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşmadan önce konu hakkında genel bilgiler vermek konuya net bir giriş yapabilmek için uygun olacaktır.

Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir
Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir, Kimlere Uygulanabilmektedir?

Hemen hemen bütün kadın ve erkekler dış görünüşlerini önemserler. Hatta kendi bedenlerinde kusur olarak algıladıkları bazı eksik ya da fazla olan durumları neredeyse takıntı haline getirirler. Sırf bu nedenle özgüven eksikliği bile yaşayabilirler. Özellikle kadınlara fiziksel özellikleri ve güzellik ölçütü olarak büyük katkı sağlayan bir organ olan meme kimi zaman kişilerin istediği orandan büyük olurken kimi zaman da kabul gören ölçünün bir hayli altında da olabilmektedir. Bilindiği gibi tıp oldukça gelişmiştir. Büyük veya küçük göğüslü olmak bu sayede sorun olmaktan çıkmıştır.

Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir
Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir

Meme büyütme ameliyatı 1960’lı yıllardan beri uygulanmakta olan, teknolojinin gelişmesi ile birlikte teknolojiye paralel olarak uygulanabilen bir estetik ameliyat şeklidir. Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezler 1960’lı yılların başından beri üretilmektedir. Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezler kullanılan malzemelere göre isim almaktadır. Silikon protezler 3 madde olarak incelenebilir. Bunlar şöyle sayılabilir;

  • İçi Serum dolu olanlar
  • İçinde hem serum hem silikon dolu olanlar
  • İçinde sadece silikon olanlar gibi maddelerle üretilmektedir. Hangi malzeme ile doldurulursa doldurursun dış zarı mutlaka akışkan olmayan sert silikon malzemeler oluşturulmaktadır.

En kullanışlı silikon protez çeşidi ise içi tamamen silikon dolu olan protezdir. 2 silikon dolu protezlerin kullanışlı olması ise içindeki silikon dış zar delinse bile içindeki silikon malzeme patlayıp boşalmaz. Silikon çeşitleri de şekillerine göre ikiye ayrılmaktadır. Damla protez yani anatomik diğeri ise yuvarlak protezdir. Tamamen kişinin protez tercihine göre yapılacak olan protezlerden yuvarlak olanlar meme üst kısmında dolgunluk sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Meme Protezinin Yerleştirilme Şekli Nasıldır?

Meme protezi 3 farklı plana göre yerleştirilebilir. Meme protezinin yerleştirme planı nasıl olursa olsun aslında amaç hastanın kullanım rahatlığı ve kendisini iyi hissetmesidir. Bu nedenle hastanın en az vücut tipi kadar tercihi de büyük öneme sahiptir. Meme büyütme ameliyatı yapılabilmesi için kişinin tahlil ve ölçümlerinin gereken değerleri taşıması ve daha önemlisi de göğüs gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir
Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir

Meme Büyütme Ameliyatı Emzirmeyi Etkiler Mİ?

Meme büyütmede kullanılan silikonlar emzirme ve süt kanallarının altına yerleştirildiği için emzirmeye engel olacak bir durum söz konusu değildir. Fakat meme büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen kişileri bir konuda uyarmakta fayda görüyoruz.

Yakın zamanda bebek sahibi olmak gibi bir planınız varsa kesinlikle meme büyütme ameliyatını gebelikten sonraya ötelemenizi öneririz. Bunu önermemizin sebebi ise bebeğinizi emzirme sırasında göğüs sarkması yaşayacak olmanızdır. Bu ise olduğunuz estetik operasyonunu boşa gidecek hem zaman hem de para kaybı yaşayacak olmanızdır.

Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir
Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir
Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Bakım

Meme büyütme ameliyatı sonrasında yapılması gereken tek şey sadece biraz dikkat etmek ve ameliyat sonrasında en azından ilk birkaç gün kendinizi darbelere ve çarpmalara karşı korumalısınız. Meme büyütme ameliyatı 2 saat gibi kısa bir sürede biter. Genellikle ameliyattan sonraki birkaç içinde eve gönderilmektedir. Fakat aslında imkan varsa ameliyat sonrasında bir gece hastanede gözetim altında kalmak çok daha çabuk bir iyileşme süresi yaşamak için gereklidir.

Meme büyütme ameliyatında iyileşme süreci sorunsuz bir ameliyat sonrasında 7 gün içinde hasta işine dönebilecek duruma gelmektedir.

Silikon Ameliyatı Sonrası Merak Edilenler yazımızı okumak için tıklayın.

Bizi Instagram‘dan takip edebilirisiniz.

Yorumlar ( 1 )

  • Merhaba. 31 yaşındaki kızım adına bir miktar fiyat almak istiyorum. 2 çocuğu var ve daha fazlasını planlamıyor. 55 kilo ince ve 167 boyunda. Göğüsler küçüktür ve 2 yıl emzirdikten sonra dolgunluğunu kaybetmiştir.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doç. Dr. Burhan Özalp
Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right