Lipomatik İle Yağ Alma Ameliyatı

Vücuttan ince metal çubuklar ile yağ alma işlemine liposuction denir. Metal çubukların uçunda bulunan delikler, negatif basınç üreten ve aspiratör denen cihaza bağlanır. Nasıl emiş gücü yüksek bir elektrikli süpürge yerdeki tozları içine çekerse, güçlü bir aspiratörde metal çubukların ileri geri hareketiyle parçalanan yağları çekerek vücuttan yağı uzaklaştırır.

Liposuction tekniklerinde aspiratör yardımıyla yağ çekme işlemi standart metodken, yağların parçalanması işlemi değişkendir. Yağları ultrasonik olarak parçalayan, lazerle parçalayan ya da titreşimle parçalayan tıbbi aletler vardır ve bunların kullanılmasıyla yapılan işleme güç yardımlı yağ alma (power assisted liposction) ameliyatı denir.

Lipomatik Cihazı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Lipomatik cihazı güç yardımlı liposakşın ameliyatı için tasarlanmış titreşim ve infrasonik ses dalgalarıyla yağı parçalayan bir tıbbi cihazdır. Yağ alma kanülleri hava yardımıyla ileri-geri ve sağa-sola hareket ederek yağ dokusunu hızlıca parçalar. Lipomatik ısı üretmediği için meydana getireceği doku tahribatı ısı yayan cihazlara göre oldukça azdır. Bu da uzun dönemde derinin kendini toparlaması için büyük avantaj sağlar.

Titreşimli çalışması ve infrasonik ses dalgaları yayması sebebiyle uzun dönemde deri toparlanmasına katkıda bulunur.

Morluk klasik yönteme göre daha az, toparlanma süreci ise daha kısadır.

Lipomatikle Yağ Aldırma Ücreti

Ameliyat yapılacak bölge sayısına göre fiyatlandırma esastır. Bunun yanında kişinin kilosu ve vücut durumuna bağlı olarak da fiyatlandırma değişkenlik gösterebilir.

Not: Lipomatikle yağ alma ile ilgili diğer bilmeniz gerekenlere, liposuction yazımızda ulaşabilirsiniz.

Doç. Dr. Burhan Özalp
Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right