1

Tekrarlayan kilo alıp verme ya da hızlı bir şekilde aşırı kilo vermelerde kollarda sarkmalar olabilir. Bunlar cildin kilo verme sonrası kendini toparlayamaması da diyebileceğimiz derinin elastikiyetini kaybetmesi sebebiyle olur.  Yaşlılıkla beraber bu durum kendiliğinden  kilo alıp-vermeden bağımsız olarak da ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda kişi kısa kollu, ya da sıfır kollu tişörtler giymekten kaçınır, sosyal aktiviteleri kısıtlanır. Eğer bu durum ergenlik ya da genç erişkinlik döneminde ortaya çıkarsa kişinin psikolojik sorunlar yaşamasına neden olur. Kol germe tedavisi etkili bir çözümdür.

 

 

Kol Germe Tedavisi ve Ameliyatı

Her ne kadar her yeni gün sıkılaştırıcı kremler piyasaya sürülse, ya da çeşitli cihazların reklamı yapılsa da bunların etkisi oldukça kısıtlıdır, çoğu zaman da istenen etkiyi göstermez. En etkili yöntem cerrahi müdahale olup fazla cilt çıkartılarak kolların gergin olması sağlanır. Kol germe ameliyatının tek handikapı geride kalacak iz olup bu görünmeyecek şekilde kolun iç kısmına gizlenir ve zamanla belli belirsiz hal alır.

Mideye kelepçe taktırma gibi obezite cerrahisi sonrası durumlarda ise meme dikleştirme, karın, kol ve bacak germe ameliyatları birlikte yapılabilir.

Kilo verme sonrasında kollarda çatlaklar oluşabilir ve kol germe ameliyatıyla bu çatlakların giderilmesi mümkün olmaktadır.

Kol germe ameliyatı sonrası ağrı çok hafif olmaktadır. 3 günden sonra banyo yapmaya izin verilir. Morluk ve şişkinlikler genellik 2-3 hafta içinde tamamen düzelir. Hastaların ameliyat sonrası memnuniyetleri oldukça fazladır.

Yorumlar ( 1 )

 • Merhaba
  Benim yıllardır bi hayalim var,beni 20 kilo fazla kilolu gösteren kollarımı inceltip sıkı hale getirmek istiyorum.

  Yaklaşık 2 yıl önce kollarıma liposuction yaptırdım ama ne yazık ki başarılı bı sonuç elde edemedim.
  Doktor’un deyimiyle, kanamaya sebebiyet verdiği için Maximum yağ alınmadı.Maalesef O kadar para ödedim ve ameliyattan sonra hiçbir sonuç veya herhangi bir fark görmedim. Şimdi tavsiyenizi almak istiyorum. Başarılı ve net bir şekilde görülen bir kol germe ve kolların Maximum incelmesi ve gerilmesi için ön koşullar nelerdir? Ve fiyatlar nasıl? Son olarak göndereceğim resimlerde ,bana mümkün olduğu kadar alınabilir dokuyu çizebilirmisiniz?
  Ameliyat öncesi şartlar varmı,varsa nelerdir?

  Lütfen bana yardımcı olun seneye düğünüm var

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doç. Dr. Burhan Özalp
Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right