Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları 2021

0

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları 2021

Kepçe kulak estetiği uygulamasında kulağın dış kısmına müdahale edilerek kulak deformitelerinin ortadan kalkması sağlanır. Estetik uygulaması lokal anestezi altında yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Uygulama sonrasında on gün boyunca devamlı olarak saç bandı kullanılması gerekir.

Kepçe kulak estetiği

Kulak Estetiği İçin Uygun Olan Kişiler

  • Kulaklarında şekil bozuklukları varsa
  • Kulak kıvrımları estetik görüntüsünü bozarsa
  • Üst kıkırdak kısmında şekil bozukluğu bulunuyorsa
  • Operasyona engel olacak sağlık sorunu bulunmuyorsa
  • Kulakların büyüklüğü rahatsız edici boyuttaysa

Kepçe kulak estetiği için uygun olan kişiler arasında bulunursunuz.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak sorunu genetik olarak ortaya çıkmaktadır. Doğuştan kaynaklanan bu sorun kendiliğinden ortaya çıkmaz. Ameliyat dışı yöntemler kepçe kulak sorunundan kurtulmak için yeterli değildir. Kepçe kulak sorununa kalıcı ve kesin olarak çözüm bulmak için ameliyat gereklidir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatı lokal anestezi altında bölge uyuşturulduktan sonra yapılır. Klinik ortamda bu işlem iki saat sürmektedir. Lokal anestezi altında yapıldığından dolayı işlem sırasınca herhangi bir acının hissedilmesi söz konusu değildir. Ameliyatın sonrasında da alınan ilaçlar sayesinde hastadan ağrı ve sızı şikayetleri duyulmaz.

Uygulama Sonrası

Kepçe kulak ameliyatı sonrası ilk iki gün boyunca mutlaka saç bandı takılması gerekir. Bu iki günün sonucunda mutlaka hekimi yeniden ziyaret etmelidir. Kepçe kulak ameliyatı olmuş kişilerin kulakları bundan sonraki süreçte eski haline dönmez. Ancak nadir olarak açılma görülebilir. Bu tarz durumlarda ikinci ameliyat gündeme gelecektir. İyileşme süreci bir ay sürer. Hastanın normal hayatına geri dönmesi için bir ay yeterlidir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları klinik ve cerraha bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle en net fiyatları hekimin detaylı muayenesinden sonra öğrenebilirsiniz. Tek kulakta kepçe kulak estetiği yapılması veya ikinci kez kulak ameliyatına girilmesi gibi durumlar fiyatı değiştirecektir. Kepçe kulağı düzeltmek için farklı bir yöntem yoktur. Estetik plastik cerrahi olduğundan dolayı kepçe kulak uygulaması devlet tarafından karşılanmaz. Bazı hastanelerde bu uygulama ücretsiz olarak yapılabildiği gibi küçük bir katılım payı ile gerçekleştirilebilir.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doç. Dr. Burhan Özalp
Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right