3

Kepçe Kulak Nedir?

Kepçe kulak (prominent ear); kulağın kafatasıyla yaptığı açının normalden geniş olması, bununla beraber kulak kıvrımlarının silik ve daha az belirgin olması olarak tariflenebilir. Kepçe kulaklı çocuklar genellikle  arkadaşlarının alay etmesine maruz kalır ve bu durum sürekli olarak tekrarlayan psikolojik travmalara neden olabilir. Bundan ötürü düzeltici kepçe kulak estetiği uygulamasının okula başlamadan yapılması tavsiye edilmektedir.

 

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Kepçe kulak ameliyatı genellikle genel anestezi altında yapılmakla beraber erişkin hastalar, lokal anestezi ve sedasyonla opere edilebilir. Ortalama ameliyat süresi 1,5 saattir.

Kepçe kulak ameliyatı, kulak arkasından cilt çıkartılacak şekilde yapılacak bir kesi ile başlar. Kıkırdak doku ortaya konduktan sonra dikişlerle kulağa şekil verilir ve kulak ile kafa tabanı arasındaki açı ayarlanır. Bu işlem sonrasında cilt eriyen dikişlerle kapatılarak operasyon sonlandırılır. Ameliyat sonrasında dikiş alınması gerekmez.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası Ne Yapılmalıdır ?

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında ilk birkaç gün ağrı, şişlik hissi olur ve bu zamanla geriler. İlk iki hafta sürekli ve sonraki iki hafta tenişçi bandajı kullanılması kulağın şekillendirilmesine yardımcı olmaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyatın Riskleri, Yan Etkiler, Komplikasyonlar

Enfeksiyon, yara ayrışması, uyuşukluk, skar doku oluşumu, alerji reaksiyonlar, asimetri, nüks görülebilir. Özellikle kıkırdak iltihabı anlamına gelen kondiriti engellemek için ameliyat sonrası dönemde yara bakımına önem verilmeli, doktor tarafından verilen ilaçlar muntazam olarak kullanılmalıdır.

Kepçe kulak ameliyatları hastaların sosyal iletişimini, kendine olan güvenini arttıran başarı girişimlerdir.

Çoğu genç kızın bu ameliyatı istemesinde en önemli etken saçların topuz olarak toplanmasının önündeki bu engeli ortadan kaldırmaktır.

Kepçe Kulak Ameliyat Fiyat

Kepçe kulak ameliyat fiyat bilgisi maalesef web siteleri üzerinden verilmesi yasaktır hemen bizi  +90 532 157 05 77

+90 212 261 12 12 hatlı numaralardan arayabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Comments ( 3 )

  • Merhaba,
    Ben kepçe kulak operasyonu yapmak istiyorum bana yaklaşık nekadar tutabilir söyleyebilirmisiniz lütfen.

  • Sn. Emre Özkaya,
    Fiyatları muayene sonrası hastane otomasyon biriminden öğrenebilirsiniz.Tek kulak olduğu için yarı fiyatına olur 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right