Göğüs Dikleştirme

3

Meme dokusu göğüs ön duvarına asıcı bağlar ile bağlıdır. Zaman içerisinde tekrarlayan kilo alıp vermeler, menstrüel siklüs nedeniyle göğüslerde tekrarlayan ödem ya da hamilelik ve emzirme gibi fizyolojik durumlar sonrasında meme dokusunu asan bağlarda gevşeme ve meme cildinde bollaşma meydana gelir. Bunun sonucunda meme dokusu aşağıya doğru sarkar ve cilt fazlalığı nedeniyle memenin diri görünümü kaybolur. Meme dikleştirme / göğüs dikleştirme ameliyatı bu iki temel nokta üzerine şekillenir: Meme dokusunu normal anatomik pozisyonuna getirmek ve fazla cildi atarak memeyi daha dolgun göstermek.

 

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme / göğüs dikleştirme ameliyatı esnasında meme dokusunu çevreleyen fazla cildin atılması nedeniyle genellikle meme başından aşağıya doğru uzanan tek düz bir çizgi şeklinde iz kalmaktadır. Kişinin boy uzunluğuna, göğüs bölgesinin anatomik özelliklerine ve ameliyat öncesindeki meme başının yerleşim yerine göre ideal meme başı noktası seçilir ve yapılacak cerrahi müdahale ile meme dokusu yukarıya doğru taşınır. Meme dokusu şekillendirilerek göğüs ön duvarına ipler yardımıyla tespit edilir. Gerekli görüldüğü durumlarda ameliyat alanındaki sıvı birikiminin tahliyesi için dren kullanılır.

Silikon Protezlerle Meme Dikleştirme Ameliyatı

Bazı hastalarda ki bunlar daha çok küçük meme dokusuna sahip, meme başı çok fazla aşağıda olmayan ve emzirme sonrası meme dokusunda ciddi miktarda involüsyon (doku kaybı denebilir) olan kişilerdir, meme yada kas altına yerleştirilecek protez ile augmentasyon mastopeksi dediğimiz cerrahi işlem yapılabilir. Fazla derinin içini dolduracak büyüklükteki bir protez ile meme istenen dolgun ve dik görünümüne kavuşturulabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

Genellikle bir gece hastanede kalış yeterli olur. Ameliyat sonrası süreç meme küçültme ameliyatlarına benzemektedir.

Yorumlar ( 3 )

  • Silikon Protezlerle Meme Dikleştirme Ameliyatı
    Fiyat alabilir miyim?
    Teşekkürler

  • Ben göğüs dikleştirme oparasyonu istiyorum ve ücret bilgisi almak istiyorum

  • Meme dikleştirme ameliyatı (protezsiz) için fiyat öğrenebilir miyim?

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doç. Dr. Burhan Özalp
Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right