Göğüs Büyütme

18

Meme estetik ameliyatlarına dair görseller için tıklayın: https://www.instagram.com/drburhanozalp.memeestetigi/

Göğüs dokusu genetik özelliklere bağlı olarak ya da emzirme sonrası involüsyonel atrofi denen meme dokusunun azalması nedeniyle yetersiz büyüklükte olabilir. Bazı durumlarda ise ideale yakın ölçülerde bir meme kişi tarafından küçük bulunarak memenin büyütülmesi istenebilir. Tüm bu durumlarda ve meme büyütme operasyonlarıyla asıl yapılmak istenen kişinin kendine olan öz güvenini arttırarak sosyal çekimserliğinin önüne geçmektir.

 

 

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Çoğu kadın göğüslerinin küçük olduğunu düşünerek destekli sütyen giymekte, mayo ya da bikini giydiğinde kendini kötü hissetmekte ya da giydiği kıyafetleri kendine yakıştıramamaktadırlar. Meme büyütmede en yaygın olarak kullanılan yöntem silikon protez yerleştirilmesidir. Çok nadiren, vücutta yeteri kadar yağ deposu olan hastalarda, kişinin kendisinden alınacak yağ dokusu ile meme büyütme mümkün olabilmektedir. Bu yağların bir kısmının zamanla erimesi ise bu tekniğin en büyük dezavantajı olup tekrarlayan yağ enjeksiyonları gerekebilir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Videosu

Meme büyütmede silikon bir kılıfın çevrelediği, içinde serum fizyolojik ya da silikon jelin bulunduğu protezler kullanılır. Silikonlar damla (anatomik) ya da yuvarlak (round) şeklinde olabilir. Göğüsün şekline ve meme dokusunun yeterliliği ve kalitesine göre bu protezler hemen meme dokusunun altına ya da göğüs ön duvarında bulunan pektoral kasın altına yerleştirilebilir. Eğer kişinin meme dokusu protezin üstünü kaplayamayacak kadar az  ise, memeye dokunulduğunda protezin hissedilmesine neden olacağından kas altı yerleştirme daha iyi bir seçenek olacaktır.

Silikon kas altına yerleştirildiğinde, meme dokusu altına yerleştirilen operasyonlara kıyasla ameliyat sonrasında daha fazla ağrı olmakta ve kanama riski artmaktadır. Bu ameliyatın belki de en önemli noktası, göğüs büyütmenin derecesinin hasta ve doktor tarafından konuşularak beraber belirlenmesidir. Esas olan hastanın isteği olup, doktor tarafından bu isteğin ne kadar gerçekçi olduğu ve gerçekten vücut yapısına uygunluğu gözden geçirilmelidir.

İdeal Göğüs Büyüklüğü

İdeal meme büyüklüğü

İdeal meme büyüklüğü hastanın omuz genişliği, boyu, vücut özellikleriyle beraber değerlendirilmelidir. Aynı ölçülere sahip göğüsler farklı vücut profiline sahip kişilerden birinde güzel dururken diğerinde itici görünebilir. Gerekli olduğu durumlarda demo protezler bir aynanın önünden sütyenin içine konularak hasta istediği boyut ve şekildeki protezi belirlemelidir. Beraberce karar verilen protez seçimi, hastanın ameliyat sonrası beklentilerinin karşılanması açısından oldukça kritik bir adımdır. Protezler memeye; meme başının etrafından, koltuk altından ya da meme altındaki kıvrımdan yapılacak bir kesiyle  yerleştirilebilir. En yaygın kullanılan insizyon, meme altı kıvrımından yapılan olup ortala 4,5 cm’ lik bir kesi yeterli olmaktadır. Ameliyat sonrasında dren kullanımı gerekebilir ve ortalama hastanede yatış süresi 1 gündür. Operasyondan sonra sporcu sütyeni kullanmak protez dokuya adapte olana  kadar iyi bir destek sağladığından faydalı olacaktır. Ameliyat sonrasında kısa süren halsizlik, baş dönmesi  ve bulantı görülebilir. Yine meme dokusunda ödemlenme olmakta ve baskı hissi oluşabilmektedir ancak ameliyat sonrası 3. günden itibaren şişlik gittikçe azalmaktadır.

Komplikasyonlar

Meme büyütmede Kanama, hematom (dokuda kan birikmesi), enfeksiyon, yara yeri ayrışması, seroma (ameliyat sahasında serum benzeri sıvı birikmesi) erken dönemde görülebilir. Geç dönemdeyse asimetri, kapsül kontraksiyonu, kötü iz, meme başı duyusunda azalma (tekniğe bağlı olarak)  karşılaşılabilecek komplikasyonlardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Silikon Protezler Meme Kanseri Yapar mı ?

** Güvenilir markalar tarafında üretilen silikon protezlerin kullanılması sonrasında meme kanserinin arttığı yönünde herhangi bir  kanıt yoktur. Protezle göğüs büyüten kadınlarda meme kanseri riski, protez kullanmayan kadınlarla aynı oranda olup pratikte her 7 kadından 1’inde meme kanseri geliştiği bilinen bir gerçektir.

Silikon Protezler Patlar mı ?

** Protezlerde, halk arasında bilinen ifadesiyle protez patlaması denen durum,  serum içeren implantlarda daha fazla oranda olmaktadır. Yeni üretilen kohesiv silikon jel içeren silikon implantlarda ise bu oran farklı çalışmalarda % 1-2 arasında  ifade edilmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası göğüslerimden süt gelir mi ? Zarar görür mü ?

** Meme büyütme operasyonlarında kullanılan protezler süt vermeye engel değildir. Bununla beraber; meme başı etrafından protez yerleştirildiğinde, süt bezlerinin meme ucuna açılanlarından bir kısmı kesildiğinden toplamda süt miktarı azalacak gibi düşünülse de kalan meme dokusunun kompansatuar olarak çalışmasından dolayı yeterli miktarda süt üretimi olacaktır.

Göğüs büyütme estetiği sonrası spor yapabilir miyim ?

** Silikon yerleştirildikten sonraki ilk 3-4 hafta boyunca kol hareketleri ve memeye kuvvet ve baskı uygulamaktan kaçınılmalıdır. Ağır sporlar genellikle 2-3 ay kadar yapılmamalı ve sporcu sütyeni 1,5 ay kadar kullanılmalıdır.

Meme’de Kapsül Kontraksiyonu nedir ?

** Kapsül kontraksiyonu protezin vücut tarafından yabancı cisim olarak algılanıp etrafının kapsülle çevrelenmesi nedeniyle meydana gelir. Kapsül oluşumu  kendini sınırlandırmazsa, protezin yer değiştirmesine, memede çekme ve katlantılara neden olmaktadır. Bu durumlarda kontraksiyonun şiddetine göre farklı yöntemlerle müdahale etmek gerekir. Günümüzde kullanılan pürtüklü yüzeyli protezlerle, hem silikonun yer değiştirmesi hem de kapsül kontraksiyon riski azalmaktadır.

Ameliyat sonrası sağlığımı etkileyen olumsuz bir durum olur mu ?

** Meme Büyütme ameliyatından sonra aylar boyunca rahatsız edici şekilde küçük batmalar ve yanma hissi olabilir ancak bunlar çoğunlukla herhangi kötü bir duruma işaret etmez.

Doğal yollardan göğüs büyütme mümkün mü ?

Bunun dışında herhangi bir besin maddesi ya da egzersiz yönteminin memeyi estetik olarak büyüttüğü ortaya konulamamıştır. Hormon içeren bir takın ilaç ya da besin takviyeleri memede büyümeye neden olsa da bunlar estetik büyümeler değil patolojik büyümelerdir… Ve beraberinde başka sağlık problemleri getirir. Detaylı video için tıklayın

Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2020

Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları ; T.C Sağlık Bakanlığı yasakları nedeniyle paylaşım yapamıyoruz, bu nedenle lütfen aşağıdaki formu doldurabilir ve ücretsiz muayene olabilir, fiyatları öğrenebilirsiniz !

Göğüs büyütme ameliyatı öncesi sonrası

Göğüs büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmek ve detaylı fiyat teklifi almak için Whatsapp’tan Sor

Hazır mısınız ? Ücretsiz Muayene Olmak İçin Formu Doldurun

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Yorumlar ( 18 )

 • Merhaba hocam lokal anestezi ile meme büyütme ameliyatı yapılabilir mi eşim zor entube bir hasta boynundaki hareket kısıtlılığı dan dolayı bilgi verirseniz sevinirim

 • Hocam merhabalar. Ben göğüs protezi taktırmak istiyorum. Göğüslerimden oldukça şikayetçiyim 21 yaşında olmama rağmen yok denilecek kadar az. Üniversite öğrencisi olduğum icin sınavlarım biter bitmez muayeneye gelmeyi planlıyorum. Fakat başka bir şehirde yaşadığım icin ve bu sene yaz okulum olduğu icin Diyarbakır’da sadece 2 hafta kalabilirim. Maddiyat olarak soru sormak istemiyorum çünkü önemli olan her zaman sağlıktır. Fakat 2 hafta içerisinde ameliyat olmam mümkün olur mu muayenede bir problem çıkmaza. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

 • Hocam bir dogum yaptim emzirmeyle baya gitti hemde kirismis estetik olmak istiyorum yalniz sonradan tekrar emzirebilirmiyim

 • Arkadaşlar Merhaba. Ben 1 ay önce burhan hocanın yanında protez taktırma Meme büyütme operasyonu yaptık. İlk başta bazı korkularım ve teredütlerim vardı tabi haliyle birazda cekiniyordum. Ancak Burhan hocanın profesyonel davranışları içimi rahatlattı biraz. Amelyat oldum. ilk gün kessinlikle hiç bir ağrı acı yok. 2.3,4, ve 5, günler baya bir ağrı oldu. Netice çok güzel ve cok doğal oldu. düşünen olursa çekinmeden utanmadan burhan hocanın yanında ameyat olabilir. Elerinize sağlık.

 • Sn. Haluk Uzak,
  Eşinize meme rekonstrüksiyonu yapılmalı. Kendi dokusundan ya da protezle meme onarımı yapıyoruz. Sizi muayeneye beklerim.
  Görüşmek üzere…

 • Sn. Ronahi Bilen,
  Hastaneye gelirseniz sizinle ayrıntılı konuşuruz ve elimden geleni yaparım.
  Görüşmek üzere…

 • Merhaba hocam. Burun ameliyatı olmak istiyorum. Hem sol burnumdan nefes alamıyorum hemde şekli ergenlikten sonra çok değişti. Rahatsız ediyor beni. Birde sol kaşımda ben var onu da alışmak istiyorum fakat tam kaşımın içinde olduğu için korkuyorum kıl çıkmaz diye. Yardımcı olur musunuz?

 • Merhaba hocam meme büyütmemi yoksa slikonmu önerirsiniz ? Bana gidecek olan slikon gibi görünüyor tabikide sizinde fikrinizi almak lazm .24 yaşindayım. Evet fazla kilolu diilim göğüslerim nerdeyse hiç yok hocam öz güvenimi kaybetmeme bile yol açiyor çok uzun zamandır düşünüp istiyordum fakat göze alamıyordum farklı bi durum .görüşmek bi randevu almak kendimi dogru bilgilerle yönlendirmek isterim .yardımcı olursanız çok çok mutlu olucagım .

 • Sn. Gamze Can,
  Kapsul oluşma ihtimali oldukça az. Bunu iyice azaltmak için pürtüklü yüzeyli protez koyup ameliyat sonrası dren (protez yerleştirilen bölgedeki sızan kanı dışarıya almaya yarayan cerrahi aparat) kullanarak bu ihtimal iyice azaltılır ancak asla sıfıra indirgenemez. Bu yıllar sonrasında bile görülebilecek bir durumdur ancak cerrahi müdahale ile düzeltilebilir. Şunu da söylemek isterim ki bu sorunu şu ana kadar hiçbir hastamda yaşamadım ama plastik cerrahlar olarak garanti verebileceğimiz bir durumda değil malesef.

 • Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum bende diyarbakırda yaşıyorum fakat kapsül oluşma ihtimali beni korkutuyo çünkü tekrar müdahele gereksin istemiyorum herkeste oluyo mu bu? Saygılar

 • Sn. Gamze Can,
  Evet kas zarı (subfasyal plan) altına silikon yerleştiriyorum. Yalnız bu herkes için ideal olan yöntem değil. Hekiminizle bu konuyu ayrımtılı bir şekilde konuşmanız faydanıza olacaktır.

 • Ebru Hanım merhaba,
  Sizin gibi hastalarım oldu ve silikon yerleştirerek harika sonuçlar aldık. Göğüs büyütmede silikon haricinde yağ dolgusu yapılabilir ancak bu işlemde kendi karın ve bacağınızdaki yağ dokusu kullanılacağından anestezi almanız gerekecektir. Bunun haricinde sentetik kollajen dolgularla göğüs büyütme var; bu işlemden bahsediyorsanız şayet anestezi almanız gerekmemektedir ancak bunlarda çok az büyüme sağlanır yani size uygun olmadığını düşünüyorum. Emzirme sonrası göğüs dokusu çekilmelerinde büyük hacimli büyütmeler gerekir. Kendi yağ dokunuzu kullanacaksak bir kaç kez opere olmanız gerekir çünkü tek seferde yüksek volümde yağ vermek mümkün olmuyor.
  Size en uygun olanı silikon ile göğüs büyütmedir. Daha önceki ameliyatlara ait fotoğrafları göstermek için muayeneye beklerim. Bu fotoğraflar aklınızdaki tüm sorulara yanıt verecektir. Fiyatları hastane otomasyon biriminden öğreneiyorsunuz.
  Görüşmek üzere…

 • Merhaba burhan bey benim şikayetim iki çocuk annesi yim emzirdigim için göğüslerinde salkma oluştu bu durumdan çok rahatsız oluyorum silikon istemiyorum yeni bi yöntem cikmis galiba smaliyatsiz bayiltmadan büyütme ne kadar iyidir aceba ben yaniniza gelmek istiyorum silikonsuz amsliyatin ücretini ogrene biliyormuyuz iyi günler

 • Size yağ dokusu ile göğüs büyütme ameliyatı önerebilirim. Bu yöntemle doğal olarak göğüs büyütme yapılabilmektedir.

 • Bende göğüs ameliyatı olmak istiyorum fakat doğal bi şekilde büyütmek istiyorum silikon olmadan.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doç. Dr. Burhan Özalp
Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right