5

Jilet İzi Sildirme

İnsan hayatında geçirilen kötü dönemler kişilerin kendine zarar vermesine neden olabilmektedir. Ağır bir depresyona neden olan iş, aile ve ikili ilişkilerdeki dalgalanmalar insanların jilet ve benzeri kesici aletlerle kendilerine zarar vermesine sebep olabilir. Başlangıçta her ne kadar kişi bunu önemsemese de, sonraları normalleşen sosyal hayatı içinde bu kendisine gittikçe daha fazla sıkıntı veren bir noktaya gelebilir. Maalesef toplumda faça – jilet izi pek hoş karşılanmamaktadır. İnsanlar iş bulurken, karşı cinsle yakınlaşırken ya da en basiti yazın kısa kollu tişörtle dolaşırken faça izinden dolayı ayıplanmakta ve yalnızlığa itilmektedir. İnsan hayatındaki sıkıntılı geçirilen bir dönem  tüm bir ömür boyunca türlü türlü zorluklara neden olmaktadır. Bilinenin aksine bu sadece bizim toplumumuzda değil batılı milletlerde de oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Özellikle gençlik ve genç erişkinlik döneminde yapılan bir hata daha sonraları saygın bir noktaya gelen kişi de psikolojik bir travma kaynağına neden olabilir. Bu sorunla toplumun her katmanında karşılaştığımızı söylemek isterim.

Faça İzi Estetik

Faça – jilet izi silinmesi / giderilmesi konusunda şunu bilmek gerekir ki; lazer de dahil hiçbir yöntem bu izleri tamamen geçirememektedir. Burada amaçlanan faça – jilet izinin ameliyat izine benzetilmesi, ya da bunun mümkün olmadığı durumlarda dermabrazyon ya da deri nakilleri gibi seçeneklerle izin ortadan kaldırılarak kamufle edilmesidir.

Faça İzi Tedavisi

Küçük alanlarda bulunan izler tekrarlanan seri cerrahi eksizyonlarla çıkartılabilir. Derin olmayan faça – jilet izlerinde ki, bunlar genelde oldukça küçük bir oranı oluşturur, lazer ya da dermabrazyon izi azaltmaya yardımcı olabilmektedir. Daha geniş alanlar için ise  komşu derinin altına konacak doku genişleticiler ya da deri nakilleri şu an için en geçerli olan yöntemlerdir.

Yukarıda sayılan yöntemler kullanılarak toplum tarafından hoş karşılanmayan faça – jilet izi cerrahi ize dönüştürülerek kişinin toplum içinde inanılmaz bir rahatlık ve özgüvene kavuşması hiç de zor değildir.

Jilet İzi Tedavisi Fiyatları

Jilet izi tedavisi fiyatları hakkında jilet atılan bölgenin durumuna göre ücret belirlenmektedir. Hemen fiyat teklifi almak için bize ulaşın

Faça – Jilet İzi Dışındaki Yara İzleri (Skar Dokusu)

İnsan derisinde ameliyat, bıçak ya da başka kesici aletlerde yaralanma, kötü dikiş atılması, trafik kazaları gibi durumlardan sonra belirgin iz kalabilir. Bu durumun tedavisinde kötü iz içeren derinin cerrahi olarak çıkartılması ve tekrardan estetik dikiş atılması faydalı olabilmektedir. Ameliyat herkes için faydalı olmasa da uygun hasta seçimi sonrasında destekleyici merhemler verilerek izin belirgin olarak azaltılması sağlanabilir.

Bazı durumlarda cerrahi müdahale yerine medikal tedavi vererek de skar dokusunda belirli bir düzelme elde edilebilir. Çok derin olmayan izler için lazer kullanmak etkilidir. Eğer vücudunuzda sizi rahatsız eden bir iz varsa muayeneye gelerek bu sorunu bizimle paylaşmanız sorunun üstesinden gelmek için yapacağınız ilk ve en etkili adım olacaktır.

Comments ( 5 )

  • Hocam sol kolumda 3 tane cizik avr bunlari kapamak icin ten rengi dovme yaptilar ama kpanmadi daha belirginlesti yavru agzi rengini aldi nerdeyse memurum ben bu izlerden nasil kurtulucam deri nakli ile çöźebilirmiyiz bu işi cevap verirseniz sevinirim

  • Sag kolumda birden çok tersine jilet izi var ne kadar ameliyat ücreti hocam

  • Hocam jilet izlerini tamamen ortadan kaldiriyormusunuz? Ne kadar zaman aliyor

  • Mrb hocam benm Sol kolumda bi kac tane iz var ve iclerndn bir tanesi cok belirgin.bunları tamamen sildirmek mümkün mü??

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir