Dolgu – Yağ Enjeksiyonu

20

Dudaklarda aşırı incelik, kaş arası yada dudak-yanak arası olukta aşırı derecede derinleşme, travma ya da cerrahi işlemler sonucu cilt-altı dokuda atrofi nedeniyle ciltte çöküntü görünümünün oluşması gibi durumlarda bu bölgelere dolgu maddesi enjekte edilerek (dolgu – yağ enjeksiyonu) güzel bir görünüm elde edilmeye çalışılır. Son yıllarda oldukça fazla popülerite kazanan dolgu – yağ enjeksiyonu sayesinde estetik ve rekonstrüktif amaçlı birçok ameliyat daha etkili sonuçlar vermektedir. Nispeten pratik bir yöntem olması sayesinde gün geçtikçe daha fazla kişi güzelleşmek için dolgu injeksiyon talebinde bulunmaktadır.

 

 

Bazı kişilerin yanak bölgesi ya da göz kürelerinin etrafı, herhangi patolojik bir nedene bağlı olmadan tamamen kişinin anatomik özelliklerine bağlı olarak, yağ dokusundan fakir olabilir. Bu durum genellikle kişiyi rahatsız eder ve estetik olarak hoş olmayan bir görüntüdür.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yukarıda anlatılanlara benzer durumlarda bu eksikliğin giderilmesi için ya kişinin kendisinden alınan yağ dokusu ya da ticari olarak satılan dolgu maddeleri kullanılır. Kişinin kendisinden alınan yağ dokusu genellikle kök hücrelerden zengin olan göbek çevresinden elde edilir. Yağlar birtakım özel işlemlerden geçirilerek kök hücre yoğunluğu arttırılabilir. Böyle bir işlem sonrasında verilen yağda erime oranı daha düşük olmaktadır.

Hyalüronik asit, canlıların vücudunda bulunan polisakkarit (şeker) yapıda bir bileşendir. İnsan derisinde dermis tabakasında bulunur, cilde güzel bir görünüm ve dolgunluk verir ancak yaşlanmayla beraber doku yoğunluğu azalır. Bunun yanında, eklem yüzey kayganlığını sağlamadan hücre çoğalmasına yardımcı olma gibi bir sürü görevi vardır. Estetik amaçlı kullanılan hyalüronik asitler, biyosentetik olarak üretilen ürünler arasından tercih edilmelidir. Hayvanlardan elde edilen ürünlerde oluşabilecek alerjik reaksiyonlar biyosentetik ürünlere göre oldukça fazladır. Su tutucu bir özelliğe sahip olduğundan hacimli dudakların elde edilmesinde oldukça başarılı sonuçlar alınır.

Yağ Enjeksiyonu İyileşme Süreci

Yağ enjeksiyonu uygulaması oldukça basit olup, uygulama sonrasında hemen işe dönülebilir. Lokal anestezi altında ya da anestezi yapılmadan uygulanabilir. Hyalüronik asit injeksiyonu ortalama 6-12 ay kadar etkinliğini korur, sonrasında tekrardan yapılması gerekir. Otolog yağ enjeksiyonu sonrasında ise bir miktar yağ erimeden kalır ve daha sonraki uygulamalarda gittikçe azalan miktarlarda yağ verilir.

Kalıcı Dolgu Yapılabilir mi?

Dolgu – yağ enjeksiyonu uygulamalarında kullanılan silikon, goreteks gibi maddeler kalıcı özelliğe sahip olabilir ancak yüksek alerjik risk ve geri dönüşümsüz etkiden dolayı kullanımı oldukça sınırlanmıştır.

Ameliyatlar Nerede Yapılıyor?

Ameliyatlarımız , İstanbul ve Diyarbakır’daki anlaşmalı hastanelerde yapılmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2020

2020 senesinde yağ enjeksiyonu fiyatlarımızı öğrenmek için hemen aşağıdaki telefonlardan arayabilir ve ücretsiz randevu alabilirsiniz.Çekinmeden arayabilir ve bilgi alabilirsiniz 🙂

 +90 532 157 05 77

 +90 212 261 12 12

Yorumlar ( 20 )

 • Yüze kendi vucudumuzdan alınan yağla enjekte edilginde kalicigi yine kısa süre mi?? Uzun süre şöyle beş on yıl süre kalicigi olan işlem yokmu yağ enjeksiyonu o kdr sürmez mi ve memeye yapılan yağ enjeksiyonu da yine 6-12 aynı

 • Burhan bey bacak dolgusu da yapıyor musunuz enjeksiyon teknigiyle?

 • Hocam merhabalar ben dudak dolgusu yaptirmak istiyorum acaba fiyat ne kadar ogrenebilir miyim ?

 • Selam sizlerden bu hafta yüz dolgusu için randevu alabilirmiyim çaba?

 • Mrb hocam ben yanak doğuşu kendi yağından alınarak yapmak istiyorum fiyat alabilirmiyim sgk liyim

 • Merhaba hocam ben gozalti isik dolgusu yaptırmak istiyorum bide üst göz kapagibameliyati ikisi bi arda yapmak mümkün mu

 • fakültede dudak dolgunlaştırma işlemi için önerebileceğiniz asistanınız var mı? ayrıca fiyat verebilir misiniz?

 • hocam ben elmacık kemiklerimi doldurmak istiyorum yüzüm uzun olduğundan bu durum beni rahatsız ediyor. ücret hakkında bilgi verebilir misiniz ?

 • merhaba hocam ben yanaktaki elmacık kemiklerimi dolgunlaştırmak istiyorum yüz şeklim uzun olduğundan dolayı bundan rahtsızım işlem nasıl uygulnacak ve fiyatında öğrenebilrmiyim cevabınızı bekliyorum iyi günler

 • Dudak iç kısmından dudak boyunca doku çıkartılarak dudak inceltme yaplabilir. İyilesme süresi ortalama 2 haftadir. Tam simetriyi saglamak zor olabilir ancak ikinci bir minik islemle sorun duzeltilebilir.

 • merhabalar.dudak inceltme yaptrmak istiyorum herhangi bi riski varmı kesn sonuç ve iyleşme süreci hakkında bilgi alabilrmyim ?

 • Merhaba Özlem Tekeş,
  Dudak dolgusu için SGK’dan faydalanamazsınız. İşlem ücreti her kişi için sabittir ve otomasyon biriminden öğrenilebilir ancak burada fiyatı değişken yapan kullanılacak dolgu maddesinin kalitesi ve miktarıdır.

 • dolgu enjeksiyonu yaptırmak istiyorum.ssk lıyım aynı zamanda üniversite personeliyim.ücret ne olur

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doç. Dr. Burhan Özalp
Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right