Doğal Görünümlü Göğüs Büyütme Ameliyatı

Doğal Görünümlü Göğüs Büyütme Ameliyatı
1

Son zamanlar da bayanlar tarafından çok araştırılan ve merak edilen konu doğal görünümlü göğüs büyütme ameliyatı olmaktadır.

Doğal görünümlü göğüs büyütme ameliyatı bayanlar tarafından  her zaman çok merak edilen bir konu olmuştur. Meme büyütme uygulamaları plastik cerrah uzmanları tarafından yapılmaktadır. Meme büyütme uygulaması gelişimini tamamlamış genç kızlar da bazı psikolojik rahatsızlıklara sebep olmaktadır. bundan dolayı meme büyütme uygulaması yapılabilmektedir. Memelerin küçük olması hali genellikle de genetik değerlerden kaynaklanmaktadır.

Bundan dolayı ne kadar zaman geçerse  geçsin hatta doğum sonrasında bile büyümeyen memeler ile karşılaşılmaktadır. Karşılıklı ilişkilerde bu halin önemi çok büyük olduğundan dolayı meme büyütme uygulaması bu sorunların ortadan kalkması için en güvenli yöntem ile gerçekleştirilmektedir.

Doğal  Görünümlü Göğüs Büyütme Ameliyatı
Doğal Görünümlü Göğüs Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Estetiği Teknikleri

Me

me büyütme teknikleri içinde en çok kullanılmakta olan üç teknik mevcut olmaktadır. bunların birincisi kök hücrelerinden yararlanılarak memenin büyütülmesi işlemi. İkincisi ise silikon kullanılarak memenin büyütülme tekniği. Üçüncüsü ise tuzlu su olan implantların kullanılmasıdır. Bu teknikleri sizlere anlatıcam.

Kök Hücrelerden Yararlanarak

Kök hücrelerden yararlanarak; memelerin kendi dokusunu kullanarak yapılan meme büyütme ameliyatlarında karın bölgesinde bulunmakta olan iki yan bölümün içindeki ki yağlardan belirli bir miktarda tabaka alınmaktadır. Bu alınmış tabaka  meme içine yeterli miktarda yerleştirilir. Bu tabakanın çalışır olması için de damarlar ile bu tabaka arasında geniş bir bağlantı kurulmaktadır. O yüzden meme içindeki dokular bu tabakayı zaman ile benimseyip organ haline gelmektedir.

 Silikon ve İmplant Yöntemi

İmplantlar meme büyütme uygulamalarında kullanılırken slikon kılıflardan yararlanılmaktadır. Bu implantların tuzlu su veya jel içerikli halinde hangisi lazım ise göğsün haline nazaran seçilmelidir. Tuzlu su bulunduran implantlar göğüse yerleştikten sonra implantların içinde salin adı verilen ve sıvı steril edilerek eklenmektedir.

Doğal  Görünümlü Göğüs Büyütme Ameliyatı
Doğal Görünümlü Göğüs Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatına Hazırlık

Meme büyütme ameliyatından ilk önce hastanın göğsü üstüne çalışma gerçekleştirilmektedir. Çalışmaların  içinde  göğsün ne kadar büyüyeceği hislerinin yapısı memenin içindeki dokuların sağlık durumu ve bunun gibi hususlar kontrol edilmektedir. Ameliyat hazırlıklarını etkileyen ilk baştaki husus hastanın nasıl bir teknik ile göğüs büyütme uygulamaları tercih edilebilir. Hasta kendi meme dokusundan meme büyütme işlemi talep ediyorsa bu durumda hazırlıklar buna göre gerçekleşir. Ameliyat öncesi hastanın göğüs ölçüleri doğrultusunda göğüsleri büyütüldüğü zaman nasıl bir göğse sahip olacağı bilgisi ve bir simülasyon yardımı ile görüntüsü aktarılır.

Hastanın durumu silikon gerektiriyorsa bu durumda hastaya en uygun silikonlar ameliyat öncesinde hazırlanır. Ameliyat öncesinde yapılan hazırlıkların en önemlisi, ameliyatın başarılı geçip geçmeyeceğine dair hastanın psikolojik düşüncesidir.

Meme Büyütme Sonrası

Bazı durumlar da ameliyatın üzerinden zaman geçmesi ile bu ağrı ve şişlik ortaya çıkabilir. Bunlar gayet normal vücut tepkileri dir. Ancak hastalar şunu bilmelidir ki, yaralar zaman içerisinde küçülme gösterir ama tamamen ortadan kalkmayabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır? Meme büyütme ameliyatı  ve işlemleri memenin dış görünüşünün büyütülmesi anlamına gelir. O yüzden ameliyat sırasında daha önceden belirlenmiş olan göğsün alt kısmı, kolun alt kısımları, meme etrafı gibi noktalar kesilir. Bu kesikler içerisine implantlar ya da dokular yerleştirilir.

Doğal  Görünümlü Göğüs Büyütme Ameliyatı
Doğal Görünümlü Göğüs Büyütme Ameliyatı

Doku ve implant arasında kurulması gereken sinirsel ve damarsal bağlantılar kurulur. Eğer ki göğüs büyütme işlemi implantla gerçekleştirilecek ise bu durumda başta implantlar içi boş bir şekilde konulur. Daha sonra implantlar için hazırlanan sıvı iç cepheye aktarılır.

Böylece göğüs daha dolgun ve büyük bir görüntüye sahip olur. Meme büyütme işlemlerinde kullanılacak olan yöntem ameliyat süresini etkileyecektir. Ameliyatın son aşaması operasyon yapılan bölgeye dikişler atılarak tamamlanır.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2021 isimli yazımız ilginizi çekebilir.

Bizi Instagram‘dan takip edebilirisiniz.

Yorumlar ( 1 )

  • Peki bekar biri yaparsa, ileride hamile kaldığında çocuğunu emzirebilir mi?

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doç. Dr. Burhan Özalp
Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right