Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti) 01 - İstanbul ve Diyarbakır Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Doç. Dr. Burhan Özalp - BurhanOzalp.com
213

Burun yüzümüzün orta hattında yer alan ve yüz güzelliğine önemli etkisi olan bir anatomik yapıdır. Rahat bir şekilde nefes alıp vermemizde burnun iç ve dış yapılarının düzgünlüğü ve fonksiyonelliği oldukça önemlidir. Burundaki şekil bozukluklarını düzelten cerrahi girişimlerde hava yolunu tıkayan burun içi deformitelerinin onarılması gerekir. Destek yapıları da korunmalıdır. Burun estetiği ameliyatları hem estetik hem de fonksiyonel açıdan düzelmeyi gerçekleştirmek için iyi planlanmalı ve titizlikle uygulanmalıdır.

Burun estetiği (rinoplasti) en sık olarak yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Ameliyat için başvuran hastaların genel isteği, burun sırtındaki kemer (dorsal hump) ve burun ucu (nasal tip) şekil bozukluklarınının düzeltilmesidir. Burun tabanının aşırı genişliği, burun deliklerinin belirginliği, travmaya ya da önceki cerrahi girişimlere bağlı bozukluklar da estetik kaygılara neden olabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatlarının diğer bir nedeni ise burun orta hattında bulunan septumun deviasyonuna (eğikliğine) bağlı olarak burnun eğik olmasıdır. Halk arasında burun eti olarak adlandırılan bu sorunda; solunan havayı ısıtıp nemlendiren konka adlı yapılar aşırı büyüyerek solunum yollarını daraltır. Genellikle bu gibi durumların varlığında, estetik operasyonlar esnasında gerekli girişimler yapılarak, hastanın ameliyat sonrasında rahat nefes alması sağlanır.

Kimler Burun Estetiği Ameliyatı İçin Adaydır?

Burun şekli kendisini rahatsız eden,burunda travma sonrasında şekil bozukluğu kalan ve gerçekçi beklentilere sahip olan her insan burun estetiğine adaydır. Burada önemli olan kişinin burnunda düzeltilmesini istediği kısımları doktoru ile paylaşmasıdır. Ameliyat ile elde edilebilecek kazanımlarla hastanın beklentileri karşılaştırdıktan sonra operasyon kararı verilmelidir. Güzel bir burundan ziyade, yüz yapısına uygun ve yakışan bir burun yapısının elde edilmesi amaçlanmalıdır. Bir yüzde güzel duran bir burun başka bir yüze yakışmayabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Hazırlık

Ameliyat öncesinde ayrıntılı bir görüşme yapılır. Muayene sonrasında, gereken durumlarda, bilgisayarlı tomografi ile burnun iç kısmı hakkında bilgi edinilir. Ameliyat öncesi ve sonrasında kullanılması sakıncalı ilaçlar ayrıca doktorunuz tarafından size bildirilecektir.

Ameliyat Süresi ve Anestezi

Genellikle 2-2,5 saatlik süre yeterli olmaktadır. Rhinoplasti sedasyon ya da genel anestezi altında yapılabilir. Ancak hastaların genel anestezi altında ameliyat edilmesi hasta ve cerrah açısından çok daha rahat olmaktadır.

Ameliyat Tekniği

Burunda minimal deformite varlığında (örneğin çok az bir kemer) kapalı ameliyat yeterli olabilir. Ancak, genellikle burun ucuna yönelik işlemleri de gerektiren burnun genel görünümünü değiştirecek olan ameliyatlarda açık teknik kullanılmaktadır. Bu teknikte kolumella denen ve her iki burun deliğinin ortasında yer alan yapıdan gerçekleştirilecek bir kesi ile burun derisi, altındaki kıkırdak ve kemik yapıdan ayrıştırılarak operasyon yapılmaktadır.

Burun sırtındaki kemer düzleştirildiğinde burun çatısı açık hale gelir ve burun kemiklerinin kırılarak bu açıklığın giderilmesi şarttır. Bunun yanında burun tabanının daraltılması ya da travma sonrası anormal şekilde iyileşen kemik yapıların normal görünüme getirilmesi için, burun kemiklerinin kırılarak düzeltilmesi gerekmektedir.

Burun kemiklerinin dışında kalan kıkırdak dokunun, özellikle de burun ucunun şekillendirilmesinde cerrahi dikiş materyalleri ve kıkırdak greftlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Genellikle primer rinoplasti olguları dediğimiz ilk kez ameliyat olacak hastaların burun septumundan alınan kıkırdak dokusu yeterli olmaktadır. Fazla kıkırdak dokusu gereken durumlarda kulak yada kaburgadan alınacak kıkırdak dokusu kullanılabilir.

Ameliyatın sonunda, burun içine silikon tampon, burun dışına ise termoplastik atel konulmakta bunlar sırasıyla 2 ve 7 gün sonra alınmaktadır.

Ameliyat Sonrası Dönem

Burun estetiği ameliyatı sonrası erken dönemde bulantı hissi ve baş dönmesi olabilmekle beraber bu gibi durumlar ilaç tedavisi ile oldukça rahat bir şekilde atlatılabilmektedir. Ameliyat sonrasında kişinin ağrı eşiği düzeyi ile değişebilen şiddette ağrı beklenmekle beraber etkin ağrı kesicilerin varlığı bu sıkıntılı durumun rahat aşılmasında oldukça yardımcı olmaktadır.

Yüzde şişlik ve göz çevresinda morluklar olabilir. Morlukların kaynağı genellikle kemiklerin şekillendirilmesi sırasında cilt altına sızan kan olup herhangi bir sıkıntıya yol açmaz. Ameliyat sonrası erken dönemde uygulanacak buz tedavisi morluk ve ağrının azalmasında oldukça etkindir. Ameliyat sonrasında burunda geçici his kayıpları, dolgunluk hissi, şişlik görülebilir ve bunlar zamanla düzelir.

Ameliyat sonrasında burun içinde kabuklanma ve buna bağlı solunum yolunun kapanmasını önleme ve mukozanın nemlendirilmesi amacıyla serum fizyolojik ya da benzer sıvılarla yumuşak irrigasyon faydalı olmaktadır.

Ameliyatın Olası Komplikasyonları

Her ameliyatın olduğu gibi burun estetiği ameliyatının da komplikasyonları olabilmektedir. Bunlar arasında enfeksiyon, solunum sıkıntıları, ameliyattan istenilen estetik kazanımların elde edilememesi, kalıcı uyuşukluk, septum perforasyonu ve eğer burun deformitesi sayılabilir.

Bu gibi durumlarda revizyon ameliyatları yapılarak sorunun giderilmesi genellikle mümkün olmaktadır ancak önemli olan ameliyat öncesi ve sonrasında gerekli tedbirlerin alınarak komplikasyonun oluşumunu önlemektir. Tüm dünyada yapılan çalışmalarda revizyon gerektiren ameliyatların yapılan cerrahi girişimlerin %5-10’u arasında olduğu saptanmıştır.

“Burun ameliyatı ücreti ne kadar?”

Burnunu daha güzel bir görünüme kavuşturmak isteyenlerin en sık ve en önce sordukları sorulardan biri budur: “Burun ameliyatı ne kadar?”. Tahmin edebileceğiniz gibi bu sorunun tek bir yanıtı yoktur. Burun ameliyatı fiyatları ameliyat olacak hastanın anatomisine olduğu kadar, kullanılacak ameliyat yöntemi gibi pek çok koşula göre değişir. Bu yüzden, gerçekten işinin ehli bir doktora ilk sormanız gereken soru burun ameliyatı fiyatı olmamalıdır.

Yorumlar ( 213 )

 • Merhaba hocam dogustan sestellerinin bir kismi felc olan bi yeğenim var suan 27 yasinda ses tellerinin dolgu yapilmasi lazim siz yapiyormusunuz

 • Hocam başarılarınızın devamını dilerim.Sorum ben karın bölgesinden skar revizyon oldum(göbek deliğnin biraz yan tarafında kesik dikey şeklinde) yanlız kilo aldığımı için iz daha çok genişlemeye başladı.Tekrardan skar revizyon olsam bir sıkıntı yaratırmı.

 • Merhaba hocam sadece Burun kanatları daraltmak mümkün mü eğer mümkünse daraltinca burun küçülür mü

 • Hocam burun estetik fiyatlarınız nedir acaba. Burun estetiği olmak istiyorum ve şu an hangi hastanede çalışıyorsunuz

 • Merhabalar hocam bir yıl önce burnumda kemer vardı ameliyat oldum şimdi tekrar doktora gittiğimde burun deviasyonu olmuş törpüleme yapılacak ve burun deliklerimde biri daha aşağıda olan için de kıkırdak ekleriz dedi benim korkum kıkırdak eklemek ya daha kötü olursa her hangi bir sorun oluşturması ayrıca ameliyattan sonra alerjim yoktu alerjim oldu normal mi bu hep bi tarafımda yanma var neden bu yanma hissi geçmemiş olabilir sanki çok hava alıyormuş gibi teşekkür ederim

 • Hocam merhaba hastaneniz nerde tam olarak ?? Bende burnumu yaptırmak istiyorum

 • Hocam ben öğrenciyim daha lise 2 yım burum kambur ileride ameliyat yapmak istiyorum fiyat ı ne kadar

 • Merhaba hocam benim de burnum hem düştüğüm için hemde burnuma soba borusu değdi yani üst kısmı şişti ve ben rahatsız oluyorm açıkçası ve şuan sitede size denk geldim..maliyeti ne kadar onu merak ettim

 • Hocam mrblar bende burnumu yaptırmak istiyorum yardımcı olur musunuz

 • Merhaba hocam burun amelyatı olmayı düşünüyorum bu kış acaba yardımcı olabilirmisiniz whatsapptan falan fotoğrafta atabilirim. Şimdiden teşekürler.

 • Merhaba,
  Meme küçültme ameliyatları farklı tekniklerle yapılabilmektedir. Serbest meme başı tekniği (çok ama çok göğüslerde uygulanır) ile ameliyat olanlar süt veremezler. Ancak hamilelik düşünen hastalarda nu teknik yerine başka ameliyat teknikleri kullanılabilir ve bu durumda süt verme azalsa bile yine devam edebilir.
  Ben Dicle Üniversitesi’nde çalışıyorum, iletişim kısmında zaten yazılı.
  Görüşmek üzere….

 • Merhaba hocam,meme küçültme ameliyatı düşünüyorm ama internet üzerinde ki genel karsılasılan sonucları okudugumda vazgeciyorum,süt verme yetisi kaybediliyormu bu ameliyatla ve muayene için ve örnekleri görmek için hangi hastanede oldugunuzu ögrenmek istiyorum

 • Hocam bu aralar muayene olmaya gelsem müsait misiniz acaba bide muayene ucreti ne kadardir ?

 • Uzun süredir sıkıntılı olduğun bir konuda araştırma yapıyorum sizi önerenler çok oldu.Size muayene olmak istiyorum şuan hangi hastanede görev yaptığınızı öğrenebilir miyim.

 • Ben de Burhan Hoca’ya burun estetiği yaptırdım. Burnum baya kemerli ve ucu düşük, toptu. Kırık da varmış hatta 😀 Araştırdım ve Burhan hocada karar kıldım. Muayenede istediğim şekle ve diğer hastaların sonuçlarına bakarak tam anlamıyla karar verdik ve ameliyat oldum. Ağrı sızı asla olmadı ve tamponlar alınırken acı olmadı. Ve sonuç olarak ben burnumu çoook sevdim. Burun estetiği düşünüyorsanız hiç düşünmeden Burhan Hocaya olun derim. Ben sonuçtan çok memnunum 🙂

 • Arkadaslar merhaba 3 hafta önce burun ameliyati oldum Burhan hocanin yaninda,öncesinde çok çekiniyordum istedigim olmaz diye.Sonuc çok iyi su an,çevremdeki herkes beğendi.Yaptirmayi düsünuyorsaniz Burhan hocaya ugrayin derim 🙂

 • Merhabalar Hocam,
  Bitlis’te ikamet ediyorum.Burnum için yaklaşık 10 doktor gezdim.Doktorlar estetik konusunda bu ameliyatı akademik düzeydeki bir doktorun yapabileceklerini söylediler.Burnum da kırık kemik mevcut, sağ burun deliği kırık kemikten dolayı tamamen kapanmış ve kırıktan dolayı burnum eğri gitmiş.Teşhis olarakta Nazal Septum Deviasyon olarak geçilmiş … Kısacası burnumu ameliyat edeceğim iyi bir doktor arıyorum.Buna benzer ameliyatlar yapmış mısınız ?

 • Merhaba hocam benim göz alt ların çok cokmus ve yıpranmış bu durum beni çok rahatsız ediyor aynalara bakmaya bile korkuyorum artık bide üst göz kapagim aşağıya sarkmış ikisi bi arada yapilabilir mi bide yaparsam eskisinden daha çok kötü olur diye korkuyorum ama yapmasam da psikolojikmen çok kötü hissederim yardımcı olur musunuz

 • merhaba,ben belcikadan Pinar.Ben Burhan hocada ameliat oldum ve cok memnun kaldim.Diyarbakirda kim burun ameliati olmak istiyorsa kesinlile Burhan hocayi tavsiye ediyorum.Burhan hoca 1 numara,Burhan hoca hem cok ilgili hem cok durust!

 • Merhaba benim nefes alma problemim yoktu sadece sekil olarak beni uzdugu icin burun ameliyati olmaya karar verdim ve arkadasim burhan hocada ameliyat oldu korkuyodum ameliyat olmaya ama arkadasim sanki ameliyat olmamis cok dogal ve yuzune yakisan basarili bi ameliyat gecirdikten sonra bende burhan hocada ameliyat olmaya karar verdim kesinlikle hem ilgili hemde cok basarili Burhan hocamda ameliyat oldugum icin cok memnunum.
  Ben mutlu olmak icin ameliyat oldum ve cok mutluyum sizde kesinlikle guvenebilirsiniz kisiye ozel burun ve dogal gorunum kazanmak icin Burhan hocayi gonul rahatligiyla tercih edebilirsiniz 🙂 cok tesekkurler hocam 🙂

 • Hocam gerçek yaşım 19 kimlikteki yaşım 18 boyum 1.90 filan yani gelişimle ilgili bi sorunum yok ameliyat olmamda herhangi bi zorluk çıkarmı

 • Hocam merhabalar öğretmenim bu yaz tatilinde biran önce gelip ameliyat olmak istiyorum acaba Randevuyu hemen veryomusunuz çok vaktim yok sizin için de uygun mudur.ayrıca kemer tek başına alınırsa burun düşmesi vs olurmu teşekürler

 • Yaklaşık 1,5 ay önce Burhan Hocam burun ameliyatımı yaptı. Saçımı kestirirken bile kılı kırk yaran, panikleyen, istediğim gibi olmadığında günlerce dertlenen birisiyim. Burnumu yaptırmaya karar vermekte çok zorlandım. Ameliyattan daha çok sonrasında beğenmemekten korkuyordum. Aşırı kalkık, fazla oyuk, ucu mantı gibi büzülmüş bir burnum olsaydı ne yapardım bilmiyorum.
  Ama her şey çok güzel oldu. Öncelikle Burhan Hocam beni iyi anladı, hatta iyi yönlendirdi. Çok doğal, yüzüme uygun ve güzel bir burun yaptı. Ameliyat olmayı düşünenler Burhan Hocaya tereddüt etmeden gidebilirler.
  Teşekkür ederim Burhan Hocam

 • merhaba. ben 13 yasindayim ve burnumdan hoslanmiyorum. hakkimda dalga gecildi ve kendim de begenmiyorum. burnum yamuk ve alt kismi cok sarkiyor. en erken ne zaman ameliyat olabilirim?

 • Sn. Hakan Demir,

  Rinoplasti ameliyatı ortalama 2 saat sürer ancak bu yapılacak müdahaleye göre farklılık gösterebilir. Muayeneye gelirseniz konu hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir.

 • Sayın hocam ben siirtten hakan burun estetiği olmak istiyorum fakat biraz endişeliyim bu yüzden Size danışmak istiyorum bide kaç saat sürüyor onu öğrenmek istiyorum teşekkürler hocam

 • Merhaba Burhan bey,burun estetiğini sizin yanınızda yapmayı düşünüyorum ancak benim çalışma saatlerim sıkıntılı olduğu için erken saatte sizle görüşebilme imkanı bulamıyorum malesef.. öğleden sonra saat 16:10 sularında size polikniğinizde ulaşabilirmiyim acaba, bana bi öneride bulunursanız çok memnun olurum..

 • Doktor bey benim burun kemikleri egri 15 yasindayim dis görünüsümü kötülestiriyo ve nefes almakta zorlanıyorum en erken ne zaman ameliyat olabilrim

 • Merhaba ben sibel yaklaşık 2 hafta önce burun ameliyatı oldum burhan hocanın sayesinde istediğim buruna sahip oldum bu konuda soruları ve endişeleri varsa tek adres burhan hoca …

 • akne izleri ile ilgili bir işlem yapıyormusunuz? yüzümde yanak çevremde çok derin olmayan ama yinede beni rahatsız eden çukurlar var

 • Merhabalar burhan bey ben diyarbakırda gözaltı ışık dolgusu yapabilecek doktor arıyorum. Acaba buda alanınıza giriyormu gözaltlarım çok içe çökük ve mor halkalar çok belirgin 26 yaşındayım bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 • Burhan Bey birde bu 1.5 yil icinde İstanbulda gorev yapmayacak misiniz ? Gelirseniz sizinle burun hakkinda konusmak isterim

 • Peki 18 yasina bastiktan sonra illaki imzalari gerekiyormu yani 18 yasina bastigimda halamin imzasida olsa olurmu

 • Sn Hazal Aksu,
  Bilgisayar üzerinde çizim yaparak hastalara göstermiyorum nedeni ise bu görüntülerin gerçekle uyuşmasının çok zor olması. Size çizilen bir burnun aynısını vermeyi garanti edemem çünkü insan canlı bir varlık. Mesela fazla kemer bilgisayar ortamında hemen düzeltilebilir ancak gerçekte kemeri aldığımız zaman deri fazlalığı olur ve bunu bir şekilde manipüle etmek gerekir ve bu her zaman o kadar da kolay olmaz.
  Size yapabileceğim şey daha önceki hastalarımın fotoğraflarını göstererek beğeninizi anlamak ve tartışarak ortak noktada buluşabilmektir.
  İnanın böylesi çok daha gerçekçi ve doğru olandır.
  Görüşmek üzere…

 • merhaba hocam..burun estetiği olmaya karar verdim ama çok korkuyorum ameliyattan sonra pişmanlık duymak istemiyorum.özel hastanelerle görüştüm nasıl bir burun istersiniz diyen oldu ya da b.syar ortamında nasıl bir burunua sahip olacağım bilgisinin paylaşılmasını uygun görmeyen doktorumuz da oldu.hayal kırıklığına uğrayabilirmişim.ben sadece güvenebileceğim bir doktor istiyorum.birde şunu soracağım ,bilgisayarda görsel olarak nasıl bir burun istediğimi yüzüme yakışanı birlikte belirleyebilir miyiz??

 • Doktor Bey birsey sorabilirmiyim benim amcam doktor izmirde onun arkadasina benim burnumu yapicak ama ne annem ne de babam gelicek sadece halam gelicek yami hastanede o kalicak benim sorum annem babam gelmeden yaninimzalari olmadan burun estetigi yapmaya izin verilir mi yani imzayi halam aticak amcam da zaten hastanrde

 • Sn. Elçin Hanım,
  Bu sorularınızı cevabı birazda kişiye göre değişiyor. Eğer genel durumunuz iyi ise ameliyattan 6 saat sonra eve gönderebiliriz ancak bir gece hastanede kalmanız gerekiyor. Hemen ameliyat edemiyorum randevu veriyorum.
  Görüşmek üzere…

 • Ben iki ay once burhan hocamin yaninda burun ameliyati oldum cok coook memnunum ve cevremdeki herkeste cok begendi son derece dogal ve guzel gorunumlu bi burna sahip oldum hocama cok tesekur ederim ve estetik burun ameliyati dusunenler kesinlikle sadece burhan hocanin yaninda yaptrmayi dusunsunler pisman olmayacaklarindan emin olabilirler.

 • Hocam muayenden sonra ameliyat icin gun mu veriyorsunuz yoksa muayeneden sonra hemen ameliyat olabilir mi? Ameliyattan sonra hastanede kalmak gerekiyor mu? Kucuk kizim var onu birakip gelecegim ona gore hazirlikli geleyim. Tesekkurler..

 • Sn Aziz Kıran,
  Estetik ameliyatlar için ücret ödeniyor. Fiyatı sorarsanız muayene sonrasında size verilen ameliyat koduyla hastane otomasyon biriminden öğrenebilirsiniz.
  Görüşmek üzere…

 • hocam benim burnumun ön tarafı şişik ameliyat olmak istiyorumda dicle üniversitesinde ameliyat olursam ücret ödüyormuyum acaba?

 • Sn. Tugberk,
  Ergenlik doneminde bu tarz sikintilar ve dusunceler cogu insanda olmustur. Eger gercekten estetik olmaniz faydali ise bunu muayeneye gideceginiz doktor degerlendirip soyler size. En iyisi mi cesaretinizi toplayip gidin.

 • merhabalar ben 16 yaşında erkek bir gencim burnum dan nefret ediyorum bu beni bunalıma sokuyo aynaya bakmaktan nefret ediyorum bu yaz sizce herhangi bir doktor bana bu konuda yardımcı olabilirmi ? yani bir doktora gidip dışlanmaktan korkuyorum vede son olarak sizce bu yaşta yüz derisi soydurma estetiği olabilirmiyim onun bir yaş sınırı varmıdır?

 • mrb hocam ben 5 yıl önce kbbde ameliyat oldum burnumu dudağımla bağlayan kısmın içinde nohut büyüklüğünde et büyümesi oldu tekrar ameliyat olursam aynı sorunu yaşar mıyım? bunun için ek bir ücret alınır mı?

 • Merhaba Hocam benim burnumda kıkırdak çok fazla oluşmuş olmasından burnumun eğik ve şişkin olmasına sebeb olmuş ve bu durumda amelyat olmak istiyorum her nekadar korksamda 🙂 tek korkum var amelyat sonrası böyle bir sıkıntı oluşur mu acaba

 • Merhaba Hocam tahmini kemerli burun operasyonunun tahmini fiyatı nekadar olur ?

 • Merhabalar Hocam, ben 16 yaşındayım 2 ay sonra 17 olacam burnum kemerli ve haliyle dış görünüşüde hoş durmuyo acaba 2 ay sonra yapsam sonradan şekli falan değişir mi değişicekse 18 ya da 19 yaşında yaparım sizce bir sorunla karşılaşırmıyım şimdiden teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için 🙂

 • hocam oranlamaktan kastım diğer gözle eşit anlamında doğru dediniz Yalnız benım korktugum sey kapaga cok fazla acmasınlar yoksa 100 yüzlük bir oran illa olsun istemiyorum.. zaten milimetrik bir kapak düşüklüğü var bazen cok farkediliyor bazen hıc belli olmuyor.tek korkum suankii halimden kotu durması.. yanii yaptıgınız göz kapak düşüklüğü ameliyatlarından nasıl bir sonuc alıyosunuz Lütfen hocam yardımcı olun korkudan ameliyat olmadım korkumu yendigim gibi sizin yanınıza gelcem

 • Sn. Fatma Nur Hanım,
  Bu işlemin allerjik reaksiyon oluşturma ve deride nekroz dediğimiz derinin ölmesi durumlarına neden olma ihtimali var. Bundan ötürü minimal ve doğru durumlarda kullanılması gerekir. Eğriliği düzelteceğini düşünmüyorum. Bunlar klasik cerrahiden korkan hastalar için söylenen bir nevi masum ve pembe yalanlardır. Eğer belirgin bir eğrilik varsa size cerrahi öneririm.

 • Merhaba Jale Hanım,
  Oran dediğiniz şeyi tam anlamadım eğer diğer göz kapağına eşitlemeden bahsediyorsanız düşüklüğe bağlı tahmini bir planlama yapılabilir ancak %100 simetri sağlamak mümkün olmayabilir. Burun estetiğini bu ameliyattan sonra ya da beraber yaptırabilirsiniz. Hekiminizle konuşup beraber yaptırmak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
  Geçmiş olsun.

 • Merhaba Didem Hanım,
  Orada Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Dr. Mubarek Bey var. Kendisi İstanbul’dan arkadaşım. Güvenle yanına gidebilirsiniz.
  Ancak şunu söyliyeyim iple burun ameliyatlarının faydalı olduğunu düşünmüyorum.

 • birde hocam bir şeyde sorcam göz kapak düşüklüğünden sonra burun estetiğini yapabirmiyim?burnumun alt kısmı cok fazla genişte

 • iyi günler hocam benim bir gözümde cok hafıf kapak duşuklugu var .kozmetik bir ameliyat oldugu için plastik cerrahları yapıyormuş bu ameliyatı göz doktoruna gittim ve bana 700-800 aralıgında olur bu ameliyat dedi..ama doktorum beni şüpheye düsürdü dediki belki o oranı saglayamayız hocam korkutugum için ameliyattan vazgeçtim ama yine halimdende sıkayetcıyım cunku goruntu olarak kotu duruyo.sizce ameliyatta o oran sağlanamıyomu?

 • Degerli Hocam en erken ne zaman ameliyat yapabilirsiniz
  İstiyorum ki ameyat sürecim soğuk zmnda olsun .hem burnun sağlık acisindan d daha ii

 • Merhaba hocam …. sizinle yüzyüze görüşmek istiyorum bana geri dönüş saglanirsa sevinirim iyi günler. .

 • Mrblar hocam dolgu maddesiyle burun eğriliği düzeltilebiliyormuş siz bu uygulamayı yapıyor musunuz?

 • mrb hocam benim burnumda eğrilik var estetik olmayı düşünüyorum ama narkoz korkum var.Dolgu maddesiyle burun şeklinin düzeltilebileceğini duydum acaba siz bu uygulamayı yapıyor musunuz?

 • mrhb hocam nasılsınız daha önce bi çokdefa muayene oldum ameliyat olmam gerektiğini söylediler. çok arştırdım sizi tavsiye ettiler d.bakıra gelsem sizle kısa bi zaman içinde görüşme imkanı olur mu çalışıyorum her zaman şehir dışına çıkmıyorum ? bu arada çok korkuyorum.

 • Sn. Memet Bey,
  Öncelikle doktorunuzla durumu görüşmeniz ve beraber bir çözüm bulmanız iyi olacaktır. Eğer kendi doktorunuzla bir çözüme ulaşamazsanız bir yıl bekledikten sonra plastik cerrahi uzmanı ile görüşüp gerekiyorsa ikinci bir ameliyat olmanız uygun olur.
  İyi günler dilerim.

 • hocam şimdi ben 16 yaşındayım ailemin izni olabilir anladımda sağlık olarak 16 yaşında olmak uygun mu?

 • hocam mrb ben 7 ay rınoplasti ameliyatı oldum oldum ne keşke olmasaydım burnum bi tarafı düz bi tarafı ovak ve bunun için ne yapmalıyız

 • hocam merabalar ben 2006 yılında burun estetiği ameliyatı oldum ama o günden bugüne hem nefes almam çok zorlaştı hemde burnumda çökmeler oluşup, burnumun şekli değişti ve diyarbakıra yakın bi çevre ilde yaşıyorum sizde ameliyat olmak istiyorum.. bana ne önerirsiniz hocam??

 • Sevgili doktorum hem cerrah olarak hem kişilik olarak on numara bence . işini türkiyede ve dünyada en iyi yapan cerrahlardan biri abartısız söylüyorum bunları .

 • merhaba hocam 3 haftadır doktor arayşındayım daha sizinle görüşmeden bile kesinlikle doktorum siz ollmalısınız diyorum.. aa amelyiatı hemen bu ay olmak istyrm hocam ya lütfen eğer mümkünse hemen gelip görşcm hangi güün saat kaçta glym ?

 • Merhaba Sevda Hanım,
  Anlaşılan soracağınız çok soru var bütün bunları yüz yüze konuşmak en iyisi olacaktır. Çarşamba ve perşembe günü poliklinik günüm sizi muayeneye beklerim. Görüşmek üzere…

 • Merhaba Burhan bey, çok araştırdım hatta çook çook araştırdım yapılan yorumlardanda aradığım kişinin siz olduğuna karar verdim ama korkularım hala devam ediyor, geçirilecek olan ameliyattan sonra herhangi bir olumszluk yaşanabilirmi , yüzüme gidebilecek en ideal burun tipini bulabilecekmiyiz, ilkbaharda yahut sonbaharda mı yapılması uygundur, ameliyattan kaç zaman sonra tekrar günlük hayatıma devam edebileceğim ve bunun gibi aklımda belirlenen bir sürü soru işaretleri..

 • Merhaba Burhan bey, size nasıl ualaşabileceğim hakkında bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

 • Bana göre Burhan hoca D.bakırın 1 numaralı doktoru ben uzun süredir araştırıyordum gidip yüz yüze konuştum ve ameliyatımı oldum bu gün ameliyatımın günü ve çok güzel tepkiler aldım benim gibi kararsız arkadaşlarım varsa teredütsüz Burhan hocaya ameliyatlarını yaptırabilirler eminimki benden sonraki memnuniyet yorumlarını onlar yazacaklar hepimize geçmiş olsun arkadaşlar Burhan beye sonsuz tşkler…

 • Aybüke merhaba. Biraz abartıyorsun sanki, ben sadece elimden geldiğince yüze uyan bir burun yapmaya çalışıyorum. Diyarbakır’dan dönme gibi bir düşüncem yok ama sana bir tavsiyem var; Çapa Plastik Cerrahi’de bu işi çok iyi yapan hocalarım ve arkadaşlarım var. Gönül rahatlığıyla kendini onlara teslim edebilirsin. Buralara kadar zahmet edip yorulmana gerek yok. Bu arada beni tanıyan herkese selamlar. Çapa’yı gerçekten çok özlüyorum 🙂

 • Burhan Hocam İstanbul’a dönün artık lütfen. Ameliyat olmak için sizi bekliyorum, Çapa Tıp Fakültesi’nde çalışıyorum. Burada personel arkadaşları ameliyat etmişsiniz, hangisine baksam süper görünüyor, kişiye özel burun yapmışsınız galiba. Hepsi farklı ve doğal olmuş. Eğer siz gelmezseniz ben gelicem oraya ama eşim bırakmıyor, lütfen bir çözüm bulun.

 • Sn. Abdullah Korkmaz,
  Önce muayene olmanız gerekiyor, eğer ameliyata uygun iseniz ameliyat randevusu verilir (ortalama 2-3 ay sonrasına) ve ameliyatınızı yapabilirim.
  Görüşmek üzere…

 • Sn. Pelin Koç,
  Anlattıklarınıza göre ameliyat olmanız gerekiyor. Bu durumda ameliyat eğer bozulan birşeyi tekrar eski haline getirmekse yani rekonstrüksiyon ise (burun darbe alıp anatomisi bozulmuşsa) bir Plastik Cerraha ameliyat olmanız gerekir. Eğer şeklinden rahatsızsanız ve estetik bir beklentiniz varsa gene bir plastik cerraha ameliyat olmalısınız.
  Sıkıntı sadece septum deviasyonu ya da konka hipertrofisi ise bu durumda bir K.B.B uzmanı doğru adres olacaktır.
  Yapacağınız şey kendinizi gönül rahatlığıyla teslim edecek bir cerrah bulmanızdır. Buda ancak birebir görüşüp muayene olmakla mümnkündür.

 • meraba hocam ben pelın koc benım burun kıkırdagım dusmus ıcten kemık kayması var hıc bı sekılde nefes alamyrmm kkb doktoruna gorundum amelyat olmam gerektıgını soledı. bu durum benı cok kotu etkılıyo ama endıselerm var bana bu konuda yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekyor sımdıden tesekkr ederm.

 • Sn. Meral Hanım,
  İple burun ucu kaldıran plastik cerrahlar var ancak bunların sayısı oldukça az. Bende kalan çoğunluktaki plastik cerrahlar gibi iple asmanın çok etkili olacağını düşünmüyorum ve bundan ötürü bu yöntemi uygulamıyorum.

 • mrh hocam ben sadece burun ucumun şeklinden yani aşağı duruş görüntüsünden rahatsızlık duyuyorum. iple burun kaldırma varmış. bu yöntem kalıcı mıdır ve siz yapıyormusunuz? vereceğiniz bilgiler için şimdiden tşkler

 • Sevgili Tuba;
  Muayeneye gelmek için ailenin resmi iznine gerek yok. Kendin tek olarak muayeneye gelebilirsin. Tıbbi müdahale gerektiren ve acil olmayan durumlarda ailenin izni gerekir sadece.

 • hocam 18 yaşındam küçüklerin yazılı aile izniyle ameliyat olabiileceini yazmışsınız sadece yazılı izin mi muayenehaneye gelmeleri gerekmiyormu bu konu hakkkında bilgi verirseniz sevinirim

 • Herkese merhabalar,
  Bende Estetik hakkında hocamızında bilgi almak için ziyaret ettim ama o kadar samimiki bana sonucundan rahatsız olacagımı söyleyip geri çevirdi..(Kaş ile ilgili) Kesinlikle Diyarbakır için Bulunmaz bir doktor…
  Saygılarımla
  Başkaları için duyduğun kaygı, kendin için duyduğun kaygıların önüne geçtiği zaman olgunlaşmışsın demektir.
  John Mac Noughton

 • Merhaba Sense Kartal,
  Muayene etmeden ameliyatınızın öngörülen başarısı için konuşmak inanın oldukça zor. Bu duyumunuz kısmen doğru kalın burun derisini şekillendirmek daha zor olmaktadır ancak mümkün değildir demiyoruz. Size de her hastama dediğim gibi diyorum; sizi muayeneye bekliyorum 🙂

 • Sayın Şükrü Bey,
  Akne (sivilce) dermatoloji bölümünün ilgilendiği bir rahatsızlık ancak bu durum sizin yağlı bir cilde sahip olduğunuzun göstergesidir. Muayeneye gelmeniz durumunda burnunuzun yapısı ve muhtemel cerrahisi hakkında konuşur elimizden gelen yardımı yaparız.
  Hoşçakalın…

 • Cansu Hanım merhaba,
  Dicle Üniversitesi Plastik Cerrahi ABD’da görev yapıyorum. Estetik operasyon olmayı düşünen hastalarımızın çok titiz olduğu gerçeği sizde de açıkça ortaya çıkmış durumda.Size tavsiyem korkmamanız, muayene gelmenizdir. Burada yapılacak muayene ile sizin burnunuza yönelik girişim ve buna ait riskler değerlendirilir. Daha önceki operasyonlara ait fotoğraflar size gösterilir. Bunun sonucunda operasyon olmaya karar verirseniz cerrahi işleminizi gerçekleştiririm.
  Görüşmek üzere…

 • Merhaba Burhan Bey.Ben 21yasindave burnun yapisal gorunussel bozuklugundan sikayrtci olan bir bayanim. Hafif kemerli olusu v burun toplugu guzelligimi golgeliyor diye dusunuyorum. yalniz ameliyat sonrasi istedigim burun sekli olmaz diye korkularim var. Acikcasi sizi gormeden once Diyarbakir da yaptirmayi dusunmuyordum. Sizin fikirleriniz nedir ve hangi hastanedr gorev yapiyorsunuz?

 • Hocam 16 Yaşındayım.
  Burnumun ALLAH vergisi olduğunu biliyorum ama çevremdeki insanların eleştirilerinden Gına geldi artık. ayrıyeten burnumun üzreinde sürekli durmaksızın sivilceler çıkıyor sanırım bu 4 yıldır böyle Diyeceğim oki Yardımınıza ihtiyacım var. !

 • bide hocam ben Diyarbakır dışında yasıyorum haftaiçi çalışıyorum size muayene olduktan kac gun içinde karar verilirse estetik olabilirim

 • peki hocam ben intden araştırdığım kadarıyla benim gibi burun uçlarının genişliğinden şikayetçi hastaların ameliyatı daha zor oluyomus hani kemik kırılıp düzeltilen burunlar daha kolaymış bu noktada bir bilginiz var mı?

 • slm hocam tam olarak adres verbilrmisiniz d.bakırı pek bilmiyorumda gelip görüşcem sizinle

 • Merhabalar,
  Burun Estetiği olmaya karar verdiğimde estetiği en iyi ve en güzel şekilde nasıl olabilirim diye bir çok cerrah ile görüştüm. Çoğu cerrah açıkçası bu konuda beni pek de tatmin etmedi. Burhan Hocam ile görüştüğümde hocamın alanında iyi bir cerrah olduğuna karar verdim .Açıkçası bu konuda diğer cerrahların veremediği bir güveni hissettim .Burun Estetiği oldum sonuçlarından çok memnunum.

 • Sn. Sense Kartal,
  Burun kanatları daraltılabilir. Burun estetiği ile daha dar bir kemik ve kıkırdak yapısı sağlanabilir. Lazerle ben tedavisi bizim hastanemizde yapılmıyor, bundan dolayı size yardımcı olamayacağım. Rinoplasti sonrasında 1 hafta sonra burundaki atel (termoplastik alçı) alınıyor. Ameliyat için 10 günlük istirahat yetiyor. Ortalama 3 haftada burun buyuk oranda oturmuş oluyor ancak tam şekil alması 6 ayı buluyor.

 • mrb hocam ben burnumun yapısından oldukça şikayetçiyim burun uçlarım geniş gülünce daha da büyüyor ayrıca yüzümdeki deri seviyesindeki benlerden ötürü de rahatsızım benlerden lazerle ya da başka yöntemle kurtulabilirmiyim ayrıca burun estetiği yapılırsa ne kadar sürede sonuç alınabilir şimdiden tsk ederim..

 • Arman Yelimlieş merhaba,
  Sorunuza evet diye cevap vermek isterim ancak muayene ile durum daha da netleşir. Şunu unutmamalı ki her ameliyatta mutlaka komplikasyon ihtimali vardır ya da revizyon gerekebilir. Sizin gibi olmayan yani ince derili kişilerde de bu böyledir. Ancak sizin gibi olup başarılı sonuçlar aldığımız hastalarımızın sayısı da az değil.
  Geörüşmek üzere…

 • hocam benim burnum genetik olarak uzun ve asimetrik ayrıca derimde yağlı bu durumda ameliyattan kesin sonuç alırmıyım yoksa tekrar bir bozulma olurmu ?

 • mrb hocam ben 2 defa ameliyat geçirdim ve burnumun şekli çok kötü duruyo bu durum beni çok rahatsız ediyo aynalara küstüm 2 hafta oldu bir ameliyat daha oldum kırığım vardı onu aldım şeklinide size yaptırmak isiyorum ne yapılabilir bana yardımcı olurmusunuz

 • Merhabalar,
  Burun ameliyatı olmayı uzun süre düşünüp bir türlü karar verememiştim. Biliyorum biraz garip gelecek ama İstanbul, Ankara’da dahil tam 12 plastik cerraha muayene oldum ancak hiçbir görüşme sonrasında tatmin olamadım. Sonra Burhan Hoca’nın ameliyat ettiği bir arkadaşımla kendisini ziyarete gittim. İlk
  görüşte bana biraz genç geldi açıkçası ancak neden bilmiyorum görüşme sonrası bende bir gücen oluştu. 1 ay önce ameliyat oldum ve şimdi çok memnunum.
  Kendisine güvenebilirsiniz.

 • merhaba hocam benim burnumda sağa dogru eğilme var ve yüzüme göre buyuk acaba hem düzeltme hemde küçültme operasyonu yapılırsa güzel bir sonuç alırmıyım

 • merhabalar. hem burun amelıyatı hem estetikle ilgili fiyat bilgisi alabiliyo muyuz?

 • Merhaba hocam ben birkaç yıldır sinüzit tedavisi görüyorum tam iyileşmiş derken yine şikayetlerim başlıyor. Son göründüğüm doktor filmlere bakarak burnumda hafif bir deviasyon olabliceğini ve sinüzitin bundan tekrar ettiğiniş söyleyip bir KBBciye görünmemi tavsiye etti. Hocam siz burun deviasyonu ameliyatı yapıyor musunuz ayrıca burnumda hafif bi eğiklik var aydınlatırsanız cok memnun olurum.

 • Merhaba Lütfü Herdem,
  Yağlı derisi olan burunların şekillendirilmesi çok zor olabiliyor. Daha doğrusu burnun kemik ve kıkırdak dokusu ne kadar iyi şekillendirilse de derinin kalınlığına bağlı olarak bu değişim aynı oranda ortaya çıkmıyor. Deri bazen çadır gibi ameliyat öncesi halinde durabiliyor.
  Tabi ki size tavsiyem muayeneye gelmeniz. Muayene sonrası size net bir bilgi verebilirim.

 • mrb sayın hocam benim burnum iri ve sivilce izleri mevcut ve aşırı derecede yağlı sıktığımda fitil fitil yağ çıkıyor bu durumda burun estetiği ola bilirmiyim ameliyattan sonra bu sorunlar devam edermi yada budurum ameliyat olmama bir sakıncamı

 • hocam sıze nasıl ulasabilırım bı adres yada telefon

 • Merhaba Esin Hanım,
  İki ameliyat aynı anda yapılabilir ancak bunu yapacak olan doktorlar plastik cerrahi ve KBB uzmanı olacaktır. İki hekiminde beraber ameliyata gireceği koşullar sağlanırsa aynı ameliyatla iki sorunda çözülebilir.
  Geçmiş olsun dileklerimle…

 • mrb hocam . erkek kardeşimin 18 yaşına girdi burnunda geniz eti vardı , bir yıl önce top oynarken burnu kırıldı sağ yana doğru bir eğiklik oluştu . kısacası geniz eti ameliyatı ve burun düzeltme ameliyatı bi arada yapılırmı . kolay gelsin

 • Merhaba Muhammed Güler,
  Estetik amaçlı başvuran hastalarımızın bir kısmının burnu oldukça büyük oluyor. Bu ameliyat olmanıza engel bir durum değildir bilakis ameliyatın size görsel olarak oldukça faydalı olacağını öngörebildiğimiz bir durumdur.

 • merhaba hocam bnm burnum iri ameliyat olmada bi sorun olurmu

 • Merhaba Aslı Hanım,
  Bu yöntemi uygulamıyorum ve etkin olduğunu da düşünmüyorum. Burun kemik ve kıkırdak yapısını şekillendirmeden sadece iple asma yönteminin başarılı olma olasılığı bence yok denecek kadar azdır. Size cerrahi yöntemi tavsiye ederim.

 • Hocam Merhaba,
  Benim burnumda hafif bir kemer ve burun ucunda hafif bir düşüklük var. Ameliyat olma konusunda çekincelerim var, yeni geliştirilen yöntemlerle iple burun ameliyatı yapılabiliyor. Tabi hastayı görmeden böyle bir karar vermenizi beklemiyorum ama bu yöntemi uyguluyor musunuz, ya da bu yöntem hakkında ne düşünüyorsunuz?
  Kolaylıklar diliyorum.

 • Yard.doç.dr.Burhan Özalp Hocam Ben 17 Yaşımdayım Ve Beni Küçükken Burdumdan Darbe Aldım Ve Faküldede röngen çekmeden dikmişler ve hep burnum eğri Ve Burdum Da Orta derecede İz Kaldı Ve Ben Estetik ve burnumu düzeltmeye karar verdim ve doktora gittim ve ölü hücre dediler burnumdaki İze ve ben iz kalan yeri Hissedıyom ve ölü hücre değil Ve Plastik Cerahi Bakmasını istiyorum Bana çalıştığınız Hasnenenizin Adresini Vere bilirmisiniz Bu Yaazdıklarımı Diyarbakır Merekzden Yoluyorum Ve Diyarbakırda Olduğunuzu duydum ……

 • merhaba hocam, ben burun estetiği yapmak istiyorum. 18 yaşımdayım aileminde rızası var. fakat burnumda et var.. hem burnu düzeltmek hemde burundaki eti almayı aynı anda yapabiliyormusunuz

 • Merhaba Erhan Bey,
  Estetik cerrahi ile istediğiniz sonuçları almanız mümkündür. Ameliyat sonrası ilk gece ağrı olmakla beraber hastalarımızı ertesi gün taburcu etmekteyiz. Ameliyat öncesi ve sonrası süreç aslında kişisel farklılıklara, psikolojik ve bedensel duruma göre oldukça değişken bir dönem. Bazı hastalarımız aynı akşam eve gidebilirken bazı hastalarımız ise oldukça zorlandıklarını ifade etmekteler. Bunda beklentiler, ameliyat hakkındaki bilgi düzeyi, ağrı eşiği gibi birçok faktör etkili olmaktadır.
  Hafta içi mesai saatlerinde, yani 08.00-16.30 arası hastanedeyim. En müsait olduğum günler pzt ve çarşamba günleri.
  Görüşmek üzere…

 • Merhaba Sn. Navdar,
  Gönderilen resim üzerinden ameliyat sonrasını gösterme gibi bir uygulamamız yok. Muayeneye gelmeniz durumunda önceden yapılan ameliyat fotoğraflarından yardım alarak yapılacak ameliyatı planlıyoruz.
  Görüşmek üzere…

 • slm hocam. az önce bütün yorumlara baktım herkese teker teker cevap vermişsiniz. bu da sizin ne kadar titiz bi doktor olduğunuzu gösteriyor. bu titizlik ve önemi hem amelyatta hem de amelyat sonrasında hastalarınıza karşı titzlikle ilgili olduğunuzu gösteriyor. ben milli eğitim bakanlığında psikolojik danışman olarak çalışıyorum. burun amelyatı olmayı düşünüyorum. burnumda birazcık kemerli yapı var ayrıca burnum sola doğrur çok az eğrilik var. burundan nefes alışımda da birazcık zorlanma var. ben hem yüzüme uygun ve daha güzel duracak ve bu saydığım diğer rahatsızlığı giderecek bi amelyat istiyorum. bu mümkün mü. ayrıca daha önce hiç amelyat olmadığım için amelyat korkum da var. beni amelyat esnasında ve amelyat sonrasında ne zorluklar bekliyor. acıma çok oluyor mu. ayrıca daha ayrıntılı bilgi almak için illa dicle üniversitesi plastik cerrahi anabilim dalına polikliniğinize mi gelmeliyim. çalışma saatlerinde istediğim zaman hastanede size ulaşabilir miyim. vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

 • Hocam benim 16 yaşıma girmeme 2 ay var burun estiği olmamda sakınca olmaz değil mi ??

 • Burhan bey kliğinize gelmeden size gönderilen resimler üzerinden estetik çalışması yapılıp bunu tarafımıza göndermeniz mümkün mü acaba, tşk ederim

 • Merhaba Serdar Bilici,
  Kliniğimizde bu ameliyat diğer büyük şehirlerdeki kadar iyi yapılmaktadır. Gönül rahatlığıyla ameliyat olabilirsiniz. Her ameliyatın riski vardır ve bunlarla ilgili bilgilendirme ancak muayene sonrası ve yüzyüze yapılabilir.
  Görüşmek üzere…

 • hocam yaşım 19 askeri ögrenci olur raporu alamadım sorun ise burun orta bölmesinde septum deviasyonu olarak teşhis kondu bende ameliyat olmaya karar verdim 3 4 hafta içinde ameliyat olmayı düşünüyorum ayrıca hem foksiyonel açıdan hemde görünüş ve estetik açısından herhangi bir sorun olurmu hocam sonradan tekrar burun egrili felan oluşurmu hocam birde askeryede diyarbakırda ameliyatı tavsiye etmediler ankara gibi büyük şehirlerde olmamızı tavsiye ettiler sizce diyarbakırda bir sorun yaratırmı ameliyat olmamız teşekürler

 • Sayın Naz Hanım,
  İnternet sitelerinde hasta fotoğraflarının yayımlanması hukuki olarak yasaktır.
  Ancak muayeneye gelen hastalarımıza, daha önce yapılan ameliyatlara ait fotoğrafları gösterebiliriz. Bunlarda ancak fotoğraflarının gösterilmesine izin veren hastalarımıza ait olanlardır.

 • Merhabalar doktor bey bey önnceden yaptiginiz burun amelyatlarinin resimlerini paylamanizmumkunmu acaba bu sayfada?

 • meraba hocam ben 1 ay önce burun estetiği ameliyatı oldum şu an burrunda şişlik var ve burun az bişey sağ tarafa egik duruyo burnumun sol tarafı sag taraftan daga şiş acaba o yüzden mi egri duruyo

 • Ailenin rızası olmadan ameliyat olma mümkün değil Suna. Ben sana biraz daha beklemeni öneririm. En azında 16 yaşına kadar beklemen uygun olacaktır ama psikolojini bozacak kadar kafanı takıyorsan ailenle beraber muayeneye gelebilirsin.
  Görüşmek üzere…

 • Geçmiş olsun size,
  Bu durumda size yapılacak işlem rekonstrüksiyon; yani yeniden yapma, onarım cerrahisidir ve bu işi yapan kişiler PLASTİK ve REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANLARIDIR. Mutlaka kendinizi bir plastik cerraha emanet ediniz.

 • Merhaba Esra,
  Önemli olan kişinin yüzüne yakışan burnu yapmaktır. Başkasında güzel olan bir burun senin yüzünde hoş durmayabilir. Dediğin kişinin burnuna benzer bir burun yapabiliriz ama sana ne kadar yakışır onu muayeneye geldikten sonra söyleyebilirim ancak.
  Görüşmek üzere…

 • merhaba ben 14 yaşındayım burnum çok büyük . birde yaşıma göre fazla iriyim yani arkadaşlarım 17,18 yaşında görünüyorsun diyorlar . bu durumda burun estetiği yapabilirmiyim ?

 • iyi günler hocam bir sene evel kbb den rinoplasti ameliyatı oldum olduktan sonrada aradan 1 sene geçti ama şimdi burun uçum çok kalkık burun kemeri çok alınmış basık görünüyor sonra başka bir kbb ye gittim bana dediler burun kemerini çok almışlar burun uçunu düzeltmek için kulak arkasında kıkırdak almak lazım yani revizyon ameliyatı dedi hocam siz ne diyiyorsunuz bu duruma kbb den ameliyat olmalıyım yok plastik cerrahındamı

 • Merhabalar, ben öncelikle 16 yaşımdayım burun estiği olmak istiyorum aileminde rızası var ama yanlız istediğim burun daha doğrusu beğendiğim bir burun var benim burnum kemerli ama yanlız istediğim burun Yasemin Hadivent’ in burnu aslında sormak istediğim öyle bir burun yapabiliyomusunuz ? Sonuçta her estetik doktorunun kendine ait burun şekilleri vardır eğer bana yardımcı olabilirseniz sizinle görüşmek isterim..

 • Sayın hocamla bizzat ben görüştüm kendisi güler yüzlü olmakla beraber işininde ustası ben olmadım ama söyledikleri dogru örnek hastalarınkını gördüm gercekten sayın hocamıza teşekür ediyorum bu bizim güneydoğu için kaçınılmaz bir fırsat bence kendisiyle görüştüm ben sayın hocamda olacam kendısıne inanıyorum ve güveniyorum boşu boşuna istanbullara anlaralara gitmiyelım saygılar sevgiler..

 • meltem hnm biri soracam siz fiyatları sordunuz ya en düşük ne kadardı??

 • mrb hocam, ben diyarbakırda burun estetiğiyle ilgili geniş bi araştrma yaptım ama fiyatlar yüksek ben sadece burnumun hafif yükseklikteki kemerinden memnun değilim o kadar. fazla bi işlem uygulanmayacak. ancak fiyatlar beni zorluyor. yrdımcı olabilir misiniz

 • Sayın Kerem Bey,
  İstediğiniz gibi bir burun yapmayı amaçlıyoruz ancak burada gerçekçi isteklere sahip olmanız gerekir. Nasıl bir burun olacağını hastalarımızla karşılıklı konuşarak karar veriyoruz. Burun ameliyatı sonrasında az ya da çok muhakkak şişlik ve morarma olur. Ortalama 10 gün içinde morluk ve şişliklerin tamamına yakına geçer.
  Geçmiş olsun dileklerimle…

 • Merhaba Merve Hanım,
  Muhtemelen sizi bir KBB doktoru ameliyat etmiştir diye düşünüyorum çünkü bu tarz komplikasyonlar genelde böyle ortaya çıkıyor. Yeterli kıkırdak olmadığında kulaktan ya da kaburgadan kıkırdak almak gerekebiliyor. Göğüs altı kıvrımından yapılan kesi ile kıkırdak doku alınabilir. Bu sayede gayet iyi şekilde iziniz kamufle edilir. Ağrınız muhakkak olur ancak şunu da söylemek gerekir ki bilgisayarlı tomografi çekip ayrıntılı bir muayene yapmadan kıkırdak gerekli deyemeyiz ve burundaki kalan kıkırdakları kullanarak yeniden bir şekillendirme yapılabilir.
  Geçmiş olsun dileklerimle…

 • merhabalar rahat nefes alamadığım için gecen yıl ameliyat oldum ancak sonuç aynı değişen bir şey olmadı bu yıl tekrar olmaya karar verdim ancak doktorum burnumda yeterli kıkırdak olmadığını ve kaburgamdan kıkırdak alınması gerektiğini söyledi bu da beni çok korkuttu bu konuda bilgi verir misiniz canım çok yanar mı riski var mı göğsümün altını kestirme gerçeğini kabul edemiyorum şimdiden teşekkürler

 • merabalar hocam ben astsubay meslek yüksek okulunda askeri ögrenci olur raporunda burun septum deviasyonu dediler burun kemigin bariz eğriligi var ve bir tarafından nefes hiç alamıyorum yüzüm de küçük oldugu için yüzümede büyük orantısız hem askerye için hemde estetik için ameliyat olmayı düşünüyorum yaşım 18 kbb gitim bana dedi gel ameliyata alım güvenemedm olmıuşken estetik açıdanda olup düzgün bir burna sahip olmak istiyorum yani istedigimiz oranlara ayarlayabiliyormuyuz hocam mesela erkeksi yüz hatlarını etkilemeyen. ameliyat ücreti sorun degil hocam birde olanlar çok morarma oluyor felan diyorlar kendini tanımıyorsun felan dediler ben turizimde çalışıyorum hocam bu morarmalar kaç gün sürer,teşekürler.

 • mrb hocam benimde burnumda kemik eğriliği var gelmek istiyorum ama önceden rendevu gerekiyomu muayene için

 • Merhaba Bahar,
  Lip-nose deformitesi dediğimiz bir durum senin söylediğin ve dudak-damak yarıklı hastaların geçirdiği bir ameliyat. Estetik görünümüne katkısı olur ancak tam bir düzelme sağlamak mümnkün değiil. Amacımız daha güzel bir görünüm elde etmek olacaktır. Muayeneye gelirsen daha net bir yorum yapabiliriz.

 • Merhaba Eda,
  Evet 16 yaşında bir erkek hastama burun ameliyatı yaptım. Bir sorun yaşamadık ve sonucu da güzel oldu. Ailenin müsadesi olursa ve boy uzamanda durmuşsa ameliyatını yapabiliriz.
  Görüşmek üzere…

 • merhaba hocam doğuştan dudak yarıklığı var ben de 24 yaşındayın bı cok amelıyat gecırdım,ancak dudağımda halen belirgin iz var, ayrıca burun amelıyatı da olmam gerekıyor.estetık görünümüm tam olarak düzelirmi yenı bır amelıyat olursam teşekkürler.

 • Merhaba, ben ağustosta 16 yaşıma basıcam eylülde de burun esteği olmak istiyorum olur değil mi ? Bu arada hiç 16 yaşında bir gencin burnunu yaptınız mı ?

 • Merhaba Cem Bey,
  Bizim uğraştığımız insan vücudu; yani neşteri vurduğumuzda kanayan, ödemlenen, şekil verdiğimizde buna direnen bir organizma. Nasıl ki her insanın huyu, suyu farklı avuç içi kadar bir alandaki siması farklı bizim yapacağımız ameliyatta her kişi için farklı demektir. Elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı söylesek de; aklı başında hiçbir plastik cerrah size bir garanti veremez, vermemelidir de. Daha önce yaptığımız ameliyatlarda bu tarz sorunları olan insanları opere ettik ve memnun kaldılar. Ben elimden geleni yaparım ama %100 garanti veremem size.
  Görüşmek üzere…

 • Merhaba Kumru,
  Ailenin izin vermesi ameliyat için önemli. Kabaca; boy uzaman durmuşsa ameliyat olabilirsin gibi düşünebilirsin. 16 yaşında burun estetiği olmanın 25 yaşında olmana göre ileride sana getireceği fazladan bir risk yok. Ameliyat sonrası burun şeklini hastayla beraber konuşup belirliyoruz. Hasta isteklerini söylüyor biz de bunun değerlendirmesini yapıyoruz. Yani makul istekler olduğu sürece önemli olan hastanın istediği burun şeklini ona verebilmek. Daha önceki hastalarımızın fotoğraflarını göstermemiz de yardımcı oluyor ve nihai sonucumuza ulaşıyoruz.

 • hocam benim burnum sola dogru yamuk ve yüüme göre büyük ameliyatın zor oldugunu duydum ben kesin ameliyat olmayı düşünüyorum haziran ayında fiyat önemli degil yani ameliyatta herangi bir sorun olmuşmaz demi hocam egrilik ve büyüklük kesin düzelirmi hocam iyi günler

 • Merhaba Burhan Bey, ben 16 yaşındayım kemik gelişimimi tamamlayıp tamamlamadığımı bilmiyorum 16 yaşındayım ailemde karşı değil olmama ama tek sorun yaşımdan dolayı ilerde bir sorunla karşılaşırmıyım bide istediğimiz burunumu yapıyosunuz yoksa siz kendiniz mi belirliyosunuz üstelik ücret konusunda muayne olmadan bi fiyat söyleyemiyosunuz ama en fazla fiyat aralığı ne kadar olur ?

 • hocam siz hangi şehirde ve hangi hastanede görev yapiyorsunuz sizi ziyaret etmek istiyorum saygılar…

 • Merhaba Hediye Hanım,
  Şikayetiniz burunda kemer dediğimiz kemik çıkıntısı ve bu alan plastik cerrahinin alanı. Aslında estetik kaygıyla doktora gitmeyi düşünen her kişinin mutlaka bir plastik cerraha görünmesi gerekiyor KBB doktoruna değil. Bunu şiddetle tavsiye ediyorum.
  Ameliyatla ilgili konulara gelince; hastanede 1 gece kalmanız yeterli olur hatta çok zorunlu ise ameliyat bitimi 6 saatlik gözlem süresi sonrası taburcu edebiliriz sizi. Ertesi gün bebeğinizle ilgilenmeye başlarsınız ancak ağrılarınız ve göz etrafındaki morluk ve şişlikler sizi biraz kısıtlayabilir. Ameliyat fobisi insanlarda olabiliyor haklısınız ama bu konuda size yardımcı olabiliriz. Ameliyathaneye gelmeden verilecek yatıştırıcı ilaçlar sizi daha rahat bir şekilde operasyona almamıza yardımcı olur.
  Öncesinde bir görüşme yaparsak zannediyorum bu konulardaki sorularınız daha da net açığa kavuşur ve daha rahat bir karar vermenize yardımcı olur.
  En kısa zamanda görüşmek üzere…

 • hocam merhabalar
  hocam bende çok ileri derecede bir ameliyat fobisi var.benim yengem sizde göğüs küçültme ameliyatı olmuş (ayten baran) sizin hekimliğinizden duyduğu memnuniyeti ve ameliyatınında başarılı geçmesi beni cesaretlendirdi ve beni
  size yönlendirdi daha doğrusu onun bu tavsiyeleri bana bi nebzede olsa cesaret verdi hocam gelelim asıl sorunumuza benim burnumun üst kısmında kemik çıkıntısı var ve bu kemik zamanla daha belirgin bir hale geliyor görüntü olarakta beni rahatsız etmeye başladı hocam acaba ben doğru adrestemiyim benim bu sorunum plastik cerrahlamı giderilir yoksa k.b.b mı gitmem gerekiyor eğer sizin gidereceğiniz bir operasyonsa yengem yakın zamanda yanınıza kontrole gelecek bende onunla gelsem beni ameliyat edermisiniz .yanlız hocam, benim 9aylık bir bebeğim var bu ameliyat süresince bebeğim ihmal olurmu hastanede ne kalırım. cevabınızı bekliyorum görüşmek üzere
  HOŞÇAKALIN…

 • Merhabalar,
  Burun ucu düşüklüğünde iple asma yöntemini şu ana kadar hiç uygulamadım, Diyarbakır’daki arkadaşlardan yapan varmıdır bilemiyorum. Kendim ve çalıştığım kişiler yapmadığından teknikle ilgili bir yorum yapamıyacağım. Bu gibi durumlarda uyguladığımız yöntem tipplasti dediğimiz burun ucunu şekillendirmedir. Cerrahi bir girişimdir, lokal ile yapılabilir ama kolumella dediğimiz iki burun deliğini ayıran kısımda yatay bir iz kalır.

 • HOCAM MERHABA BENİM BURUN UCU DÜŞÜKLÜĞÜ ŞİKAYETİM VAR.BUNUN ANKARADA LOKAL ANESTEZİYLE KESİKSİZ TAMPONSUZ İPLE KALDIRMA YÖNTEMİ OLDUĞUNU BİLİYORUM ACABA DİYARBAKIRDA DA BU YÖNTEM KULLANILIYORMU SİZ BU TÜR BİR OPERASYON YAPIYORMUSUNUZ.TŞK..

 • Öncelikle çok geçmiş olsun,
  Liposuction yani yağ aldırma kilo verme amacıyla değil vücut hatlarını düzeltme amacıyla yapılır. 140 kilo olan ve sigara kullanan bir kişinin liposuction ameliyatı olması ciddi ve hayatı tehdit eden komplikasyonlara neden olabilir (yağ embolisi, derin ven trombozu gibi) bu yüzden sıkı bir diyet ile kilo verme sağlanmalıdır. Hormonal bir bozukluğu olup olmadığı araştırılmalı bu durum kesinlikle ihmal edilmemelidir. Bu şekilde gözetim ile kilo verilemezse eğer obezite cerrahisi dediğimiz mide küçültme, mideye balon yerleştirme ameliyatları düşünülür ve kilo vermesi sağlandıktan sonra sıra plastik cerrahiye gelir. Kilo verdiği zaman tansiyon ve kolesterol probleminin de büyük ölçüde gerilediği gözlenecektir.
  Size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
  Annenize şimdiden çok geçmiş olsun diyorum.
  Görüşmek üzere…

 • Merhabalar hocam.Ben Muş’dan şeyma.Hocam ben sizi kuzenim vesilesiyle tanıdım.Kendisi sizde göğüs küçültme ameliyatı olmuş ve çok memnun kalmış.bu sebeple size güveneceğimizden eminiz.Mesafe olarakda bize yakın oluşunuzdan sizi tercih etmek istiyoruz ama önce problemimizi söyleyip fikrinizi almak istiyorum.Bizim asıl sorunumuz annemin fazla kiloları özellikle karın bölgesinde olan ve onu çok rahatsız eden kiloları.Annem 44 yaşında ve 140 kilo yüksek tansiyon ve kolestrolü var ve malesef sigara kullanıyor.Geçen yıl spora başladı 20 kıloya yakın verdi ama bırakdıktan sonra fazlasıyla geri aldı.yürüyemiyor nefes alıp verirken zorlanıyor gece uykuları kalmadı dizlerinde sürekli ağrı var karnındakı aşırı sarkmadan oturup kalkmakda bile çok zorlanıyor.Onun bu hali ailemizi çok üzüyor o bizim kıymetlimiz bize nasıl yardımcı olabilirsiniz hemen gelip yağ aldırabilirmi yoksa sporla diyetle kilo veripmi gelmeli.cevabınızı en kısa zamanda bekliyoruz lütfen anneme yardımcı olun hocam çok üzülüyoruz:((((

 • Merhaba Ferhat Bey,
  Daha önceki sorulara verdiğim cevabı tekrarlıyacağım ama muayene etmeden hangi tekniği uygulayacağımızı bilemiyorum ve dolayısıyla yanıltıcı bir fiyatı başta vermekte doğru olmuyor. Tahmini fiyat için muayeneye gelmeniz gerekiyor.
  Görüşmek üzere…

 • Merhaba Gulcan Hanim,
  Hafta ici saat 08.00-16.30 arasi fakultede oluyorum. Ozel muayenehanem yok onun icin fakultede muayeneye gelebilirsiniz. Polklinikte sizi gorebilirim. Gorusmek uzere.

 • Merhaba Salih-22,
  Estetik ameliyatla burnu kucultmek ve eğriligi düzeltmek mümkün. Ameliyatlarin riski her zaman icin vardır, dolyısıyla rinoplastinin komplikasynu da olabilir. Bununla ilgili genel bilgileri sitede bulabilirsin. Morluklarvgenelde bir haftada geciyor ancak cok ince cildi olanlarda süre uzayabilir.

 • Sayin Esmer 212107,
  Dediginiz sorunlar ameliyatla düzeltilebilecek sorunlar. Yalnız fiyat verme kullanilacak teknige, yatıs suresine gore değiştîğinden muayene etmeden fiyat veremiyorum.
  Görüsmek üzere.

 • Sayın Osman Bey,
  Sadece fiyat konusuna odaklanan hastaları ameliyat etmiyorum. Muayeneye gelmeden de fiyat veremiyorum. Dolayısıyla siz degerli vaktinizi kaybetmeyip başka doktorlara
  fiyat sorunuz ve en uygun fiyatı verene ameliyat olunuz.
  Geçmiş olsun.

 • hocam ben 17 yasındayım burnumun sol tarafınaki direği biraz kalkması gerekiyor bunun icin tahmini ne kadar ödemem gerekiyor

 • mrb hocam bu ay içerisinde burnumdan estetik ameliyat olmayı düşünüyorum.henüz hiçbir doktorla görüşmedim.burnumun şeklinden dolayı çok psikolojik problem yaşıyorum.merkezde oturmadığım için acaba sizi hafta içi hangi saatler arasında yerinizde bulabilirim?birde muayeneyi nasıl gerçekleştiriyorsunuz öğrenebilir miyim

 • hocam benim burnum egri yüzüme görede büyük bir yapısı var burun estetiginde burnumu küçültüm egirligin giderilmesi mümkünmü ve ehrangi bir sorun çıkarmı ameliyatta kesin ameliyat olmak istiyorum herhangi birosun oluyormu çok morarma oluyormuş morarmalar kaç gün sürer teşekürler

 • hocam benim sol burun deliğimin direği aşağıda kalmış diğeri yukarıda bu yüzden burun şeklimi bozmuş bunun icin ne kadar öcret wermem gerekiyor ve ayrıca 17 yaşındayım sadece ondan şikayetciyim o güzelsin burunum tam düz olmasada olur

 • Merhaba soruları ılgıyle cevaplamışsınız. Bende burunda travma sonrasında şekil bozukluğu var bu operasyonun maliyetini yaklaşık olarak ta olsa yazmanız hem sizin hem benim zaman kabetmemı engelleyecektir. Tesekkurler.

 • Sevgili Yağmur
  16 yaşında ameliyat olabilirsin ancak küçük bir şartımız var; o da anne-babanın yazılı olarak izin vermesidir. Bunu sağlayabilirsen sana yardımcı olabilirim.
  Sağlıcakla…

 • Merhabalar Muhammet,
  Mikrocerrahi burun estetiği ameliyatlarında uygulanan bir yöntem değildir. Burun replantasyonları dediğimiz, burunun tamamen kesilmesi, travma ya da kanser cerrahisi sonrası tekrardan burun oluşturmada mikrocerrahi yöntemler uygulanır.
  Burun ameliyatında kemik eğriliklerini kemikleri kırmaya ilave olarak fazla kıkırdak varsa alma, düzeltici kıkırdak dokular ekleme gibi değişik yöntemlerle düzeltiyoruz.
  Bu tekniklerden hangisini kullanacağımıza ise ayrıntılı bir muayene ve bilgisayarlı tomografi çekerek karar veriyoruz.
  Görüşmek üzere…

 • hocam ben 16 yaşındayım burun ameliyatı olabilrim deil mi burun şekil bozuklulugu var ve nefes alamıyorum

 • hocam ben 16 yaşındayım burun ameliyatı olabilrim deil mi

 • hocam merhabalar ben 18 yaşındayım bu haziran ayında ameliyat olmayı düşünüyorum, yüzüm küçük ve kemik egirligi var burnumda hem nefes alma açısından hemde görüntü açısından sorun teşkil ediyor ameliyat larınızda mikro cerrahi işleminimi kullanıyorsunuz
  yoksa kemigi kırarakmı egriligi düzeltiyorsunuz hocam teşekürler.

 • BU ARADA AMELİYAT ÖNCESİ YÜZE UYGUN ŞEKLİ RESİM OLARAK GÖREBİLİYOR MUYUZ YANİ OLMASI PLANLANAN HALİMİZİ .?

 • SORUMU CEVAPLADIĞINIZ İÇİN ÇOK TŞK. EDERİM .İNŞ MADDİ MANEVİ HAZIR OLDUĞUMDA MUTLAKA GELECEĞİM..

 • Maliyet konusunda bilgilendirme ancak muayene sonrasında yapılabilir çünkü kişiden kişiye bağlı olarak uygulanan teknik değişmektedir. Doğal bir burun istendiği taktirde rinoplasti ameliyatı çok belli olmaz ve ancak çok dikkatli gözler anlayabilir.

 • mrb hocam ben burun şeklimden dolayı çok rahatsızım acaba estetik maliyetini ve ameliyat sonrası bariz belli olup olmadını çok merak ediyorum?

 • merhaba hocam lütfen ücret hakkında bilgilendirirmiisniz

 • Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Öncelikle bir paranasal sinüs tomografisi çekerek işe başlamalıyız. Bu tomografi sonucuna göre ameliyatı planlar ve gerçekleştiririz. Muayene gelirseniz daha ayrıntılı görüşme imkanı bulabiliriz. Geçmiş olsun dileklerimle…

 • Hocam bende sakal yok ama 16 yaşındayım 🙂 Burun ameliyetı olabilirmiyim acaba

 • merhaba hocam.benim sorunum da şu: geçen kış çok ağır bir hastallık geçirdim sinüzite bağlı olarak.öyle ki işitme kaybına kadar durum ciddileşti.yanında tedavi gördüğüm doktorlar burnumdaki kemik eğriliğinden dolayı sinüzitin ilerlediğini ve ameliyat olmazsam her kış aynı sorunla karşılaşacağımı söylediler.ben de hem estetik olarak hem de tedavi amaçlı ameliyat olmak istiyorum.bu konuda bana yardımcı olabilirmisinz?

 • hocam merhaba ben 2 yıl önce burun tıkanıklığı yüzünden ameliyat oldum,yapılan cerrahi müdahale sonucunca burnumun sol tarafından alınan kemik ve kıkırdak yüzünden burnumda yamulma meydana geldi.bu durumdan kurtulmam(doğal bir görünümden çıkmamak kaydıyla) ne kadar sürede kurtulabilirim.

 • hocamı internette gördüm , gidip yüzyüze konuştum kişiliği , çapalı olması , ve erken yaşta yard doç olması nedeniyle güvendim,1 ay önce ameliyat oldum memnunum , 2 arkadaşıma da önerdim , güvenim boşa çıkmadı rahat olun emin ellerdesinz 🙂

 • hocanın yanında burun ameliyatı oldum sonuç gayet iyi burun ameliyatı olmayı düşünenler hocayla görüşebilir.

 • Ben doktor beye 2 ay önce burun ameliyatı oldum ve çok memnunum. Ellerinize sağlık doktor bey.
  Mehmet.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doç. Dr. Burhan Özalp
Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right