BBL(Brezilya Kalça Kaldırma)

Son zamanlarda, en popüler kozmetik prosedürlerden biri BBL’dir (Brezilya Kalça Kaldırma). Tesisatçı ve yuvarlak kalça isteyen kadınlara kalça kaldırma uygulanırken, kalça düzleştirme ve sarkma kalçalarının görünümünü düzeltmek için de yapılabilir.

Popo Büyütme Teknikleri

Kalça kaldırma operasyonlarında hacim sağlamak için, bu amaç için tasarlanmış kendi yağ, kalça implantları veya kullanıma hazır dolgu maddeleri kullanılabilir. En yaygın ve ideal dolgu ve çalışma tekniği kişinin kendi yağıdır.
Yağ dolgulu BBL için, yağ elde etmek için ilk alanlar karın, bel ve sırttır. Böylece, kalçanın üzerinde incelir ve daha güzel bir görünüm elde edilir. Bu bölgelerden alınacak yağ miktarının yetersiz olması durumunda, yağın vücudun diğer kısımlarından uzaklaştırılması mümkündür. Özel bir cihazda biriken yağ, bazı prosedürler ile damıtılır ve daha sonra amaçlanan görünümü elde etmek için kalça içine ve etrafına enjekte edilir.
Kalça implantı ile gerçekleştirilen kalça kaldırma prosedürlerinde, istenen büyüklükte bir implant, kalça çevresinde yapılan bir kesi ile kalça kaslarının altına veya üstüne bir açıklıktan yerleştirilir. Kalça implantları için en uygun hastalar vücutta yeterli yağa sahip olmayanlardır.
Kalça kaldırma prosedürü, jel dolgu maddelerinin kalçanın içine enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Bu prosedürün dezavantajları, alerjik reaksiyon riski, dolgu maddesinin düzensiz dağılım riski ve yüksek maliyetlerdir ve çok fazla tercih edilmez.
Bu üç yöntemden en çok plastik cerrahlar tarafından yapılan ve hastalar tarafından tercih edilenler yağ enjeksiyonudur. Özel durumlarda, daha iyi konturlar elde etmek ve kalça implantlarının görünürlüğünü ve hissini azaltmak için implant ve yağ enjeksiyonu birlikte uygulanabilir.

Yağ dolgusu kalıcı mıdır?

Enjekte edilen yağın belirli bir miktarı, kalçaya veya başka bir bölgeye enjekte edilmesine bakılmaksızın zamanla emilecektir. Ortalama kalıcı miktar% 40-60 civarındadır ve yağ üçüncü ayın sonuna kadar emilmeye devam eder. Ameliyattan sonraki ilk ay boyunca emilim daha fazla olsa da, zamanla yavaşlar. Tüm yağın emilmesi mümkün değildir.

Kalça İmplantları Deliniyor mu?

BBL operasyonlarında kullanılan implantlar özel olarak tasarlanmış ve ağırlığa dayanıklıdır. Hızlı oturma veya herhangi bir darbe nedeniyle delinmezler ve uzun süre güvenle kullanılabilirler.

Ameliyat Süresi ve Sonrası

Yağ enjeksiyonu veya implant ile kalça kaldırma 2-3 saat sürer. Operasyon spinal veya genel anestezi altında kullanılabilir. Hasta 1 gece hastaneye yatırılır. Özel bir korse kullanmak ve 7-10 gün boyunca uzanmamak gerekir.

Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right