Boyun Germe Ameliyatı

Yaşlanmanın etkileri boyun bölgesinde kendini; deri kalitesinin bozulması, derinin aşağıya doğru sarkması, derin ve fazlaca kırışıklıkların oluşması ve deri bağ dokusu (kollajen) hacminde azalma şeklinde gösterebilir. Yine zaman içerisinde boyunda sağlı sollu, çene altından başlayıp aşağıya doğru uzanan kas uzuntıları (platismal bantlar) ortaya çıkar. Bazı kişilerde ise gıdı bölgelerinde biriken fazla ve yaygın yağ dokusu cerrahi müdahaleyi gerektirecek kadar can sıkıcı bir durum olmaktadır.

Boyun Germe Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatları genellikle yüz germe ameliyatları ile kombine edilir. Yüz germe için yapılan kesi ile boyun derisi de serbestlenerek uygun açılanma ile yukarıya doğru çekilerek fazla deri atılır. Deri altında bulunan dokuların gerilmesi iyi bir sonucun vazgeçilmez unsurudur. Boyun germe ameliyatında çene altında yapılan kesi ile boyun orta hattının iki taraf yan kısmında bulunan bantlar kesilerek birbirine dikilir ve boyunda estetik bir kontur elde edilebilir.
Gıdı bölgesinde bulunan fazla yağın alınması da daha estetik ve genç bir görünüm sağlar. Boyun germe ameliyatı yaptığımız hastaların yorumlarında özellikle çene ve boyun bölgesine doğru olan yağ fazlalığının alınmasının kendilerini çok mutlu ettiklerini duyuyoruz.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası ?

Ameliyat sonrasında bir gece hastanede misafir edilirsiniz. Boyun germe ameliyatı sonrası takılan bantlar ya da korseler şişlik ve ödemi minimum seviyede tutmak için ortalama 2 hafta süreyle takılır.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Yüz germe ameliyatı ile beraber yapılan boyun germe ameliyatlarında, sarkık derinin ve yumuşak dokunun toparlanması aynı kesi ile mümkün olmaktadır. Bunun istisnası olarak sadece gıdı ve boyundaki bantların düzeltilmesi gereken ameliyatlarda çene altında ilave yatay bir kesi yapılır.

Boyun Germe Ameliyat Ücreti Ne Kadar?

Her ameliyat için belirli bir fiyat aralığı bulunmaktadır. Boyun germe ameliyatında ücreti belirleyen farklı etkenler bulunmaktadır. Ön ve yandan çekilmiş fotoğraflarının göndermeniz halinde size ameliyat ücreti hakkında bilgi verilecektir.