Bacak – Popo Germe

0

Kol germe ameliyatlarını gerektiren durumlar bacak – popo germe ameliyatları için de aynen geçerlidir: Tekrarlayan kilo alıp verme, kısa süre içerisinde aşırı kilo verme, yaşlılık gibi durumlardır, bacak, kalça ve popo bölgesinde sarkmalar olabilmektedir. Plastik cerrahinin bu durumla da başa çıkmak için yeterince ameliyat tekniği mevcut olup doğru indikasyonlarda mükemmel sonuçlar alınmaktadır. Dünyanın pek çok ünlü ismi vakti geldiğinde plastik cerrahların kapısını çalmakta ve güzelliklerini muhafaza etmenin yollarını aramaktadırlar.

 

 

Bacak – Popo Germe Ameliyatı

Bacak – popo germe ameliyatı genel ya da epidural anestezi ile yapılabilir. Genç bayanlarda sarkmanın nedeni kilo fazlalığı ise uyluk bölgesine liposakşın (liposuction) yapıldıktan sonra toplayıcı korselerin kullanımı fayda sağlayabilir ancak esas kazanım uyluk iç kısımları ve kalça-popo bölgesinde yapılacak kesilerle derinin cilt altı dokusundan ayrıştırılıp serbestlenerek fazla derinin atılmasıyla elde edilir. Uyluk kısmında bu kesi uyluk iç kısmındaki kıvrım bölgesinde iz kalacak şekilde planlanır ve deri buraya gergin bir şekilde asılarak serbestlenir.

Kalça germede ise iz iç çamaşır bölgesinde planlanarak bikini ya da mayo giyildiğinde saklanacak şekilde tasarlanır.

Ameliyat sonrasında gerekli durumlarda hemovak dren konulur. Ameliyat sonrasında korse kullanılması gereklidir. Korse en az 3 hafta kullanılmalıdır.

Geçici olarak lokal duyu kusurları olabilir ancak zamanla toparlar. Ameliyat sonrası oluşan morluklar 2 hafta içinde tamama yakın geriler.

4-6 hafta kadar ağır egzersizlerden uzak durulması izin belirginleşmesini önler ve yara yerinde oluşabilecek sorunlardan korunmaya yardımcı olur.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doç. Dr. Burhan Özalp
Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right