جماليات الأنف

Burun Estetiği

Burun yüzümüzün orta hattında yer alan ve yüz güzelliğine önemli etkisi olan bir anatomik yapıdır. Rahat bir şekilde nefes alıp vermemizde burnun iç ve dış yapılarının düzgünlüğü ve fonksiyonelliği oldukça önemlidir.

KİMLER BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI İÇİN ADAYDIR?

Burun şekli kendisini rahatsız eden,burunda travma sonrasında şekil bozukluğu kalan ve gerçekçi beklentilere sahip olan her insan burun estetiğine adaydır. Burada önemli olan kişinin burnunda düzeltilmesini istediği kısımları doktoru ile paylaşmasıdır. Ameliyat ile elde edilebilecek kazanımlarla hastanın beklentileri karşılaştırdıktan sonra operasyon kararı verilmelidir. Güzel bir burundan ziyade, yüz yapısına uygun ve yakışan bir burun yapısının elde edilmesi amaçlanmalıdır. Bir yüzde güzel duran bir burun başka bir yüze yakışmayabilir.

Burun Ameliyatları

Burun Ucu Estetiği

Tipplasti yani diğer adıyla; burun ucu düşüklüğü, burun ucu sivriliği, burun ucu genişliği gibi estetik sorunları düzeltmek amacıyla yapılan operasyonlara denir

Kalın Derili Burun Estetiği

Bu durum ameliyat sırasında kıkırdağa kalıcı bir şekil vermeye çalışan cerrahı da zorlayan bir durumdur. Kalın derili burun estetiğinde yapılabilecek bir başka uygulama ise cilt altı subkutan dokunun sıyrılmasıdır.

Burun Dolgusu

Burun dolgusu; burnun dış görünümünü ameliyat olmaksızın değiştirmeye imkan veren bir dolgu uygulamasıdır.

Bizimle İletişime Geçin

Randevu Almak İçin Tıklayınız

Randevu Al