Alın ve Şakak Germe Ameliyatı

Alın ve Şakak Germe Ameliyatı
1

Alın ve Şakak Germe Ameliyatı Doç. Dr. Burhan Özalp Anlatıyor !

Alın ve şakaklar ve göz çevresi enine göre kaslar vardır. Bu kaslar kimisinde kalın kimisinde çok incedir. İnce olanlarda alın bölgesinde çizgiler azdır kalınlarda ise alından da görülebileceği gibi kalındır.

Bu çizgiler yaş 30’a yaklaştıkça ve ileriki yaşlarda artmaya veya derinleşmeye başlar. Kaşlar arasına diklemesine çöküntüler meydana gelir. Sarkma kaşın dış kısmında aşağıya doğru kaymaya yol açarak gözlerin tam açılamamasına, kişinin yorgun ve yaşlı görünmesine neden olur. Bu durum duygularını daha yoğun ifade etmek için kaslarını daha güçlü kullanan kişilerde daha erken görülebilmektedir. Alın Germe ve Kaş Kaldırma ameliyatları her şeyden önce gençleştirici (daha doğrusu genç gösterici) etkiye sahiptir. Kaş kaldırma,  alın germe ve göz çevresi estetiği kombine edildiğinde yani birleştirildiğinde ortaya güzel bir sonuç çıkacaktır. Bunun sebebi alın, kaş ve göz çevresinin birbirine çok yakın olmasıdır.

Son zamanlarda iple asma yöntemi oldukça popüler olmuştur. Uzun dönem sonuçları klasik cerrahi tekniklere göre daha az başarılı olsa da pratikliği ve cerrahiden korkan hastalar için alternatif olması yönüyle tercih edilmektedir. Klasik cerrahi yöntemlere oranla daha az invaziv olan endoskopik kaş kaldırmayla da oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

KAŞ VE ŞAKAK KALDIRMA AMELİYAT NASIL OLUYOR?

Genel anestezi altında, ortalama 2 saat kadar sürmektedir. Klasik yöntemde alın çizgisinin gerisinde yapılan kesiyle aşağıya doğru ilerlenir ve cilt fazlalığı atılarak germe işlemi uygulanır. Ameliyat izi saçlı deri içinde kalacağından genellikle sorun oluşturmaz ancak geçici olarak ameliyat sahasında uzun süreli his kayıpları olabilmektedir.

Endoskopik alın germelerde normal cerrahi girişimlere göre daha az kesi yapılmakta ve dolayısıyla daha az iz kalmaktadır. Ancak kullanımı sınırlı olup ileri derecede düzeltme gereken vakalarda yetersiz kalmaktadır.

Kaynak  : https://medium.com/@burhanozalp/al%C4%B1n-%C5%9Fakak-germe-ameliyat%C4%B1-dc648fa8754a

Yorumlar ( 1 )

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doç. Dr. Burhan Özalp
Numaranızı Bırakın Arayalım !
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right